Аграрії обурені низькою підтримкою сільського господарства в бюджеті-2014

Аграрні асоціації України висловили невдоволення передбаченим фінансуванням держпрограм підтримки сільського господарства в проекті державного бюджету на 2014 рік.

"Практично в усіх напрямках маємо зниження обсягів фінансування", – цитує президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка "Інтерфакс-Україна".

За словами президента «Українського клубу аграрного бізнесу» Алекса Ліссітси, практично нульове фінансування держпрограм розвитку сільгоспвиробництва призведе до того, що говорити про рекордні врожаї в 2014 році вже не доведеться. Він також заявив, що вітчизняні аграрії досі не розуміють, за яким механізмом відшкодовуватимуть ПДВ при операціях із зерном. У разі, якщо невідшкодування ПДВ продовжать до 2016 року, це викличе щорічне недофінансування галузі на 8-9 млрд. грн.

"Якщо Україна зробить у 2014 році 40 млн. тонн зернових – це буде хороший показник", – заявив А.Ліссітса.

Голова Ради директорів асоціації "Союз птахівників України" Олександр Бакуменко відзначив, що в бюджеті практично відсутня пряма фіндопомога АПК. Він висловив обурення тим, що на компенсації відсотків за кредитами, взятими у комерційних банків, передбачено тільки 200 млн. грн. При цьому експерт уточнив, що процентні ставки в Україні є найвищими в Європі – 20-25%.

Перший віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак також висловив обурення законопроектом уряду про відтермінування до 2016р. стягнення ПДВ при операціях із зерном.

"Яка різниця між тими, хто виробляє мінеральні добрива, труби і зерно?", – сказав М. Стрижак. За його словами, українські аграрії цього року і так зазнали збитків через світову цінову кон'юнктуру, невідшкодування ПДВ погіршить ситуацію.

"Подивившись бюджет, ми дійшли висновку, що уряд України не любить селян, але любить до них ходити колядувати", – заявив представник Асоціації фермерів та приватних землевласників.

Л.Козаченко уточнив, що за його даними загальний фонд держбюджету за аграрним напрямом на 17% нижче, ніж у 2013 році.

Аграрний союз України звернувся до парламенту з проханням переглянути і доопрацювати проект державного бюджету на 2014р. в частині фінансування програм підтримки агросектору. Голова Верховної Ради Володимир Рибак висловив упевненість, що бюджет буде ухвалений 16 січня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 листопада 2020, 6:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.