Суд обмежив операції "Самаранєфтєгазу" за позовом Yukos

Федеральний суд Нью-Йорка обмежив операції "Самаранєфтєгазу" ("дочка" "Роснєфті") за позовом люксембурзької Yukos Capital Sarl.

Федеральний суд Нью-Йорка задовольнив вимогу люксембурзької Yukos Capital Sarl (Yukos) про те, що компанія "Самаранєфтєгаз" ("дочка" "Роснєфті") повинна або утриматися від виплат акціонерам і афільованим структурам, або внести заставу на виконання рішення про стягнення з неї $185,9 млн, повідомляє Прайм.

Суперечка виникла через договори, укладені в 2004 році, про надання Yukos, підконтрольної екс-менеджерам Юкоса, позики "Самаранєфтєгаз" (дочка ЮКОСа до 2007 року) у розмірі близько 2,415 млрд. рублів. Yukos домагалася виконання рішення з даного спору, винесеного в 2007 році Міжнародним арбітражним судом при Міжнародній торговій палаті (МАС МТП), про виплату на користь компанії повної суми позик. Позивач з 2010 року безуспішно домагався виконання цього рішення в російському арбітражі, який підтвердив недійсність договорів позики.

За твердженням "Самаранєфтєгазу", договори позики передбачали розгляд спорів у РФ, і відповідно до російського законодавства, угода про передачу спорів на розгляд МАС МТП була відсутня. Тим не менше, суд Нью-Йорка в жовтні 2013 ухвалив рішення, що російська компанія повинна виплатити Yukos повну суму позики, відсотки і судові витрати – всього близько $185,9 млн. Російська компанія оскаржила це рішення в апеляційній інстанції.

Yukos, у свою чергу, поскаржилася на ухилення "Самаранєфтєгазу" від виконання рішення американського суду, який розпорядився про те, що російська компанія повинна утриматися від будь-яких виплат акціонерам і афільованим структурам, а також позик, поки на час розгляду апеляції не буде забезпечено виконання рішення, винесеного в жовтні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, :19

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.