Норвегія скоротила видобуток на континентальному шельфі на 4,9%

Норвегія скоротила видобуток на континентальному шельфі в 2013р. відносно попереднього року на 4,9 % до 1,34 млрд. барелів нафтового еквівалента.

Про це йдеться в звіті Норвезького нафтового директорату, який щорічно підводить підсумки роботи компаній, які освоюють вуглеводневі запаси королівства, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Норвегія посідає шосте місце в світі з видобутку газу і 14-е місце з видобутку нафти.

Як наголошується в документі, минулого року скоротився видобуток нафти та постачання газу за межі Норвегії.

Планується, що в 2014р. видобуток зросте лише до 1,35 млрд. барелів, однак, за оцінками організації, в наступні 10 років обсяг видобутку буде неухильно знижуватися. При цьому інвестиції в галузь в 2014р. мають зрости, досягнувши 176 млрд. норвезьких крон ($28,8 млрд.).

Автори доповіді відзначають, що зараз зростання норвезької нафтогазової індустрії пов'язане з високими світовими цінами на нафту. На сьогоднішній день на норвезькому шельфі ведеться розробка рекордного числа родовищ – 78, крім того, йде підготовка до початку видобутку вуглеводнів ще на 13.

Оцінку наразі проходять 88 родовищ. Серед них 20 були відкриті в цьому році: 7 родовищ у Північному морі, 8 – у Норвезькому і 5 – в Баренцевому. Їх видобувні запаси за попередніми оцінками становлять від 314 млн. до 666 млн. барелів нафти і 30-58 млрд. куб. м газу.

Великі надії галузі пов'язані з родовищем Юхан Свердруп в Північному морі. За попередніми оцінками, через 10 років саме на нього припадатиме 25% усього видобутку норвезької нафти. Видобуток вуглеводнів на родовищі, запаси якого перевищують 1,7 млрд. барелів, може бути початий уже в 2017 році.

Наразі на континентальному шельфі Норвегії працюють російські компанії "Газпром", "ЛУКОЙЛ" і "Роснефть".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 червня 2021, 14:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.