Morgan Stanley поліпшив прогноз ВВП України в 2014р. до 2%

Міжнародний інвестиційний банк Morgan Stanley поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2014р. до 2% з 1,3%.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на огляд інвестбанку.

На думку експертів Morgan Stanley, основний внесок у підвищення темпів зростання ВВП країни надасть очікуване збільшення споживчих витрат. У банку, зокрема, прогнозують зростання приватного споживання в 2014р. на 5,5% в порівнянні з 4,5% в 2013р., в результаті чого його внесок у річне зростання ВВП може скласти 4,8 процентних пунктів (п. п.).

Оголошені в кінці минулого року домовленості між Україною і РФ, спрямовані на відновлення торгових відносин між країнами, хоча і підтримають експортоорієнтовані українські підприємства, однак майже не відіб'ються на показнику ВВП. Зростання експорту буде знівельовано зростаючим обсягом імпорту газу, який разом із зростаючим споживчим та інвестиційним попитом підштовхне зростання імпорту в реальному вираженні на 10%, вважають експерти Morgan Stanley.

За їхніми оцінками, очікуване підвищення в 2014 році інвестицій буде в основному пов'язано із збільшенням держвитрат і відновленням промислового виробництва, тоді як довгострокові інвестиції стримуватиме невизначеність, пов'язана з президентськими виборами, які мають відбутися в березні 2015 року, і післявиборчої стратегії економіки країни.

На цьому тлі аналітики банку очікують зростання річного показника інфляції до кінця 2014р. до 4,5% в порівнянні з 0,5% в 2013р.

"У першому кварталі інфляція, швидше за все, залишатиметься помірною. Проте надалі прискориться з збільшенням держвитрат, які сприяють зростанню грошової маси, а також із підвищенням споживчих витрат", – вважають аналітики Morgan Stanley.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 8:15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.