Росія побоюється за свою екологію через сланцеві проекти України

Мінприроди Росії стурбоване можливим негативним впливом проектів з видобутку сланцевого газу в Україні на екологічну ситуацію у прикордонних районах Росії.

Про це йдеться в заяві відомства у п'ятницю.

За даними, наявними в розпорядженні Мінприроди РФ, видобуток сланцевого газу в Україні, найімовірніше, буде здійснюватися за допомогою технології гідророзриву пласта (ГРП), широко поширеному в США.

"Даний метод передбачає буріння горизонтальної свердловини в межах пласта сланцевого комплексу на глибині від 500 до 3000 м із застосуванням високотоксичного хімічного розчину. При цьому половина розчину (зворотний приплив) після застосування ГРП повертається на поверхню землі разом з газом і вимагає технологічно складної дорогої утилізації або поховання, а інша залишається в надрах, фактично утворюючи полігон підземного поховання рідких токсичних промислових відходів", - йдеться в документі.

"При застосуванні методу гідророзриву пласта існують реальні передумови забруднення поверхневих і підземних вод, що використовуються населенням Росії для питних і господарських потреб", - пояснив можливі наслідки ситуації, що склалася заступник Міністра природних ресурсів і екології РФ Рінат Гізатулін.

За словами Р.Гізатуліна, Мінприроди Росії має інформацію про те, що в геологічній будові ділянок надр, у межах яких Україна планує видобувати сланцевий газ методом ГРП, над сланцевими покладами відсутні водотривкі пласти, буферні водоносні горизонти і регіональна водотривка товща, яка відокремлює зону активного водообміну від тієї, що залягає нижче водоносних горизонтів. Це створює додаткові екологічні загрози забруднення водних об'єктів високотоксичними речовинами.

Крім того, геолого-гідрогеологічні умови на ділянках надр в радіусі 15-20 км від запланованих до розробки родовищ не дозволяють виділити пласти-колектори для розміщення забруднених вод зворотного припливу, що також збільшує ризик негативного впливу на навколишнє середовище.

"Заступник Міністра природних ресурсів і екології РФ Рінат Гізатулін направив лист, що містить аналіз екологічних ризиків при здійсненні проектів видобутку сланцевого газу в прикордонних з Росією районах, в Міністерство екології та природних ресурсів України з проханням провести двосторонню робочу зустріч. Українській стороні запропоновано всебічно обговорити в рамках даної зустрічі ситуацію, що склалася, вжити всіх необхідних заходів для виключення або мінімізації існуючих екологічних ризиків для населення і економіки Росії", - повідомили в прес-службі Мінприроди Росії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 липня 2020, 17:32

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.