Передумови для девальвації гривні відсутні, - НБУ

Зниження ціни на імпортований газ і відкриття кредитної лінії Росією дозволяють компенсувати девальваційний тиск на гривню.

Таку думку висловив заступник голови Національного банку України Олексій Ткаченко, повідомляє "Интерфакс-Украина".

"Поки тенденція йде до того, що ринок сам в змозі збалансувати попит і пропозицію... Реальні передумови для девальвації гривні відсутні", - сказав він під час "круглого" ​​столу в Києві в понеділок.

"У регулятора є всі можливості для підтримки (гривні - ред.). Ні банківська система, ні економіка в цілому не сприймає різких стрибків по курсу", - додав О.Ткаченко.

За його словами, Нацбанк веде постійний моніторинг ситуації на міжбанку.

При цьому О.Ткаченко зазначив, що пікове значення курсу, зафіксоване в 2014р., пов'язано з раніше озвученими заявами політиків про нестабільність. "Треба відзначити мудрість нашого населення, яке менше схильне панічним настроям", - сказав він.

При цьому заступник голови НБУ підкреслив, що паніка шкодить не тільки банкам, але і вкладникам: фізичні особи-клієнти банків втрачають як через дострокове зняття депозитів, так і з-за скупки валюти за завищеним курсом.

О.Ткаченко також зазначив, що банки країни на сьогоднішній день більше орієнтовані на прибуток від кредитування, ніж на заробіток від курсових коливань.

"Насправді відбувається збалансування між попитом і пропозицією, незважаючи на те, що залишки на коррахунках на 5-6 млрд. грн. вище", - резюмував заступник голови НБУ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 травня 2019, 14:56

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.