Банки будуть активніше фінансувати реальний сектор економіки, - голова НБУ

У міру відновлення економічного зростання комерційні банки будуть активніше фінансувати реальний сектор економіки, і його частка в кредитних портфелях буде зростати.

Про це повідомляє УНИАН з посиланням на голову Національного банку України Ігоря Соркіна.

За його словами, найважливішим напрямком залишається зниження ставок по кредитах. "Це завдання поставив перед НБУ та урядом Президент України, через ряд об'єктивних і суб'єктивних причин в 2013р. нам не вдалося вирішити її до кінця, хоча зрушення, безперечно, є: ставки, хоч і повільно, але знижуються", - зазначив голова Нацбанку.

Соркін нагадав, що законодавство не передбачає обмеження максимальної кредитної ставки.

"Національний банк має достатній набір інструментів, які він може застосувати у разі збільшення ризиків банківських операцій, у тому числі і по споживчому кредитуванню", - підкреслив він.

Голова НБУ зазначив, що частка споживчих кредитів у кредитних операціях банків в 2013р. дещо скоротилася - до 14%.

При цьому на початок 2009р. вона досягала 23%.

"Так, останнім часом спостерігається певне зростання обсягу кредитів, виданих населенню на споживчі цілі (за 2013р. - на 13 млрд. грн.). Але, ще раз повторюю, що банківська система, перш за все, націлена на кредитування реального сектора економіки. За 2013р. зростання кредитування реального сектора економіки в сім разів перевищило зростання споживчого кредитування", - уточнив Соркін.

У цілому за п'ять років (з початку 2009р.), за словами голови НБУ, обсяг споживчого кредитування в національній валюті збільшився на 40 млрд. грн., а в іноземній валюті зменшився на 93 млрд. грн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 жовтня 2020, 6:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.