Відшкодування ПДВ при експорті зерна в 2014р. обійдеться бюджету в 18 млрд. грн.

Держбюджет-2014 не містить змін до Податкового кодексу, тому відшкодування ПДВ при операціях із зерновими і технічними культурами діє з 1 січня поточного року.

Про це йдеться в заяві Української аграрної асоціації (УАА), повідомляє "Интерфакс-Украина".

"У фінальній версії документа, підписаного Президентом України і опублікованого 20 січня 2014р. на сайті Верховної Ради, відсутні які-небудь зміни до Податкового кодексу, що стосуються експорту зерна", - уточнили в УАА.

Таким чином, за даними асоціації, продовжує діяти закон №713-VII від 19 грудня 2013р. (про ставки окремих податків і податкових пільг), яким передбачається відшкодування ПДВ при операціях із зерновими і технічними культурами з 1 січня 2014р.

"Завдяки поверненню до практики відшкодування ПДВ при експорті зерна доходи вітчизняного сільгоспвиробника виростуть", - зазначають в УАА.

За підрахунками аналітиків асоціації, рентабельність виробництва зерна зросте до 10-12% і сприятиме активізації розвитку аграрного сектора економіки.

"Отримати повернення ПДВ при експорті зможуть лише виробники зерна і підприємства, які придбали його безпосередньо у сільгоспвиробників. В експортних операціях буде задіяний максимум один посередник, а не два-три, як зараз. Таким чином, виробники зерна отримають більш справедливу ціну на свою продукцію", - резюмує глава УАА Володимир Макар.

Водночас, президент Української зернової асоціації Володимир Клименко зазначає, що питання про долю зернового ПДВ залишається відкритим, оскільки на наступному засіданні Верховної Ради, яке відбудеться 4 лютого, може бути прийнятий урядовий законопроект про продовження звільнення від ПДВ операцій із зерновими і технічними культурами до 2016р.

Нульовий ПДВ на операції з зерном був введений в 2011р. і фактично скасовував відшкодування цього податку зернотрейдерам.

За підрахунками Мінфіну, повернення до практики відшкодування ПДВ при експорті зерна обійдеться держбюджету в 18 млрд. грн. в 2014р.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 серпня 2020, 23:38

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.