Керімов продає 40,22 % акцій Polyus Gold

Російський мільярдер Сулейман Керімов шукає покупця на 40,22% акцій свого останнього активу - Polyus Gold.

Про це повідомляє Lenta.RU з посиланням на газету "Ведомости". Водночас офіційно головна компанія Керімова "Нафта Москва" ці припущення спростовує.

За інформацією джерел газети, підготовка до продажу почалася ще восени, але потенційних інвесторів досі знайти не вдалося. Багато в чому слабкий інтерес до активу може бути викликаний падінням цін на золото на світовому ринку. У результаті компанія була змушена відкласти запуск великого Наталкінского золоторудного родовища до літа 2015р. Спочатку передбачалося почати роботу ГЗК в грудні 2013р.

Водночас держава не готова дозволити продаж пакету іноземному інвестору, оскільки компанія володіє родовищами стратегічного значення. З російських гравців ніхто не готовий вкладатися в Polyus Gold при такому стані ринку. У 2012р. компанія вела переговори про злиття з Polymetal, але сторони не домовилися про оцінку обох структур.

Згідно з біржовими котируваннями, вартість пакету становить $3,7 млрд. Невідомо, чи готуються до продажу акції інших співвласників (Амірхана Морі і Гаврила Юшваєва).
Керімов, в минулому один з основних акціонерів "Уралкалія", почав розпродавати активи після скандалу з "Білоруськалієм", коли на керівництво російської компанії, включаючи і самого Керімова, були заведені кримінальні справи. Торік його структури продали пакети в "Уралкалії" і "Алросі" (ОНЕКСІМу Михайла Прохорова), а також у групі ПІК (Олександру Мамуту і Сергію Гордєєву).

Polyus Gold об'єднує активи ВАТ "Полюс Золото" і входить до числа найбільших світових виробників золота за ринковою капіталізацією, обсягами сировинної бази та виробництва. Портфель компанії включає в себе рудні і розсипні родовища в Красноярському краї, Іркутській, Магаданській, Амурській областях і Якутії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2020, 9:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.