Голубченко жахнувся обсягом збитку, нанесеного Києву протестами

Загальна сума збитку, нанесеного Києву в ході протестних акцій, перевищила 20 млн. грн.

Про це заявив у коментарі газеті "Сегодня" перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

"Це величезний збиток! І 20 млн. - це тільки побіжний огляд будівель і парків. По Маріїнському завдано збитків у розмірі 340 тис. грн. Ми вже виставили рахунок. Гроші повинні сплатити організатори мітингу. А ось з приводу Майдану і вулиці Грушевського сказати точно не можу. Ніхто на себе поки не бере відповідальність за проведення мітингів і будівництво барикад із комунального майна - крамничок, зборів, ливнівок", - заявив Голубченко.

Тільки будівлі мерії, за його словами, завдано збитків у розмірі 3-5 млн грн.

Як повідомив А.Голубченко, на відновлення вулиці Грушевського піде багато часу. "Деякі політики заявляють, що за день і за свій рахунок відремонтують бруківку. Це лише розмови. Нам би встигнути за добу прибрати сміття і барикади з вулиць, а ремонт доріг і тротуарів зробити за добу нереально, на це знадобиться не один тиждень", - уточнив гендиректор "Київавтодору" Петро Береговий.

У дорожньо-експлуатаційному управлінні Печерського району кажуть, що лише побіжно оцінили збиток, нанесений відрізку проїжджої частини на Грушевського. "Ми не ризикуємо лізти під камені і кулі. Чекаємо, коли все закінчиться, щоб досконально підрахувати. Але до того, як випав сніг, наші фахівці вважали, що розібрана бруківка на вулиці і плитка потягнуть на 150-200 тис. грн.", - зазначив начальник Печерського ДЕУ Андрій Шкарук.

У зоні бойових дій знаходяться пам'ятники Валерію Лобановському та В'ячеславу Чорноволу. Зараз монументи нагадують крижані брили - їх рясно залили водою міліціонери, поливаючи мітингувальників зі спецмашин. Закопчений під час пожежі на мосту і пам'ятник закоханим. Хтось із протестувальників дбайливо одягнув на них шарф...

"Я не ризикую відправляти на місце експертів, щоб оцінити ступінь шкоди, але монументи однозначно доведеться відмивати від кіптяви і якщо в них потрапляли камені, то доведеться робити косметичний ремонт", - говорить начальник управління охорони культурної спадщини КМДА Яків Діхтяр.

"Зараз складно сказати, наскільки серйозні ушкодження всіх монументів, але навіть щоб їх відмити від кіптяви і бруду, потрібно буде витратити на кожен по 2-5 тис. грн. Якщо ж пошкоджено тонування на бронзі, то потрібно робити ремонт, а це обійдеться, як мінімум, в 30-40 тис. грн. за кожен", - заявив реставратор Євген Коротченко.Коментарі

Додати коментар


киянин

ничого продамо ресторани голубченка и все видбудуемо

влад киевская русь

А сколько украл голубченко?Кличка голубченка папа.

ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 13:32

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.