Затверджено порядок обов'язкового страхування ризиків при розробці родовищ

Кабінет міністрів затвердив Порядок обов'язкового страхування майнових ризиків при промисловій розробці родовищ нафти і газу.

Як повідомляє "Интерфакс-Украина", такий вид страхування проводиться з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної страхувальником навколишньому середовищу в результаті аварії або технічних неполадок, а також при пошкодженні державного майна, яке було надано у користування, протягом терміну розробки родовищ.

У документі наголошується, що страховими випадками не визнаються, зокрема, події, які відбулися в результаті: стихійного лиха, війни, військових дій, громадянської війни, бунту, повстання, революції, протиправного захоплення влади, страйки, терористичних та інших подібних дій, наявності дефектів майна, відомих або таких, які повинні були бути відомі, страхувальнику на момент укладання договору.

Самозаймання та інші природні властивості окремих предметів, які повинні бути, але не були враховані при їх використанні, і про які не було повідомлено страховику при укладанні договору обов'язкового страхування, а також самовільного користування надрами.

Страхова сума за одним договором обов'язкового страхування становить, зокрема, при видобутку страхувальником на рік понад 100 млн. куб. м газу або 15 тис. т нафти і газового конденсату - 10 млн. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, від 20 млн. куб. м газу або 3 тис. т нафти і газового конденсату до 100 млн. куб. м газу або 15 тис. т нафти і газового конденсату - 6 млн., менше 20 млн. куб. м газу або 3 тис. т нафти і газового конденсату - 4 млн.

При цьому наголошується, що у разі видобутку природного газу для формування ресурсу природного газу для потреб населення відповідно до статті 10 закону України "Про основи функціонування ринку природного газу" страхова сума по одному договору обов'язкового страхування становить 5 млн. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Страхові тарифи за договорами обов'язкового страхування визначаються відповідно до методики актуарних розрахунків. Франшиза по кожному страховому випадку встановлюється у розмірі, передбаченому договором, але не більше 0,5% страхової суми.

У разі настання страхового випадку страхове відшкодування здійснюється в наступному розмірі: за заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу в результаті аварії або технічних неполадок - у межах 50% страхової суми, за пошкодження державного майна, яке було надано у користування - 50%.

Крім того, іншою постановою уряду затверджено Порядок і правила проведення обов'язкового страхування майнових ризиків користувача надр при дослідно-промисловому та промисловому видобутку та використанні газу (метану) вугільних родовищ.

Страхова сума за одним договором даного обов'язкового страхування становить 10 млн. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на момент визначення її конкретного розміру. Для підприємств, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50%, страхова сума за одним договором складає 5 млн. неоподатковуваних мінімумів. Розміри страхових тарифів визначаються відповідно до методики актуарних розрахунків.

Розмір страхового платежу, який підлягає внесенню згідно з договором обов'язкового страхування, визначається шляхом множення страхової суми за договором обов'язкового страхування на певний страховий тариф.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 12 липня 2020, 12:17

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.