ПФТС має намір поглинути УБ

Фондовий майданчик ПФТС, у разі схвалення її акціонерами плану консолідації з "Українською біржею" (УБ, обидві - Київ), має намір поглинути індекс і терміновий ринок останньої.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на члена правління ПФТС Сергія Данова.

"За домовленістю двох груп акціонерів, при консолідації, або буде зроблено акцент на тому, щоб органічно влити цей сегмент в ПФТС як в об'єднану біржу, або буде зроблена ставка на розвиток ПФТС власного термінового ринку", - сказав він.

При цьому доцільно повністю взяти все те, що вже напрацьовано УБ, включаючи її індекс.

"Можливо, ситуація буде схожа на ситуацію в "Московській біржі": там теж є два індекси, і старий ММВБ, і старий РТС. Між ними різниця в кількості вхідних паперів. Цілком можливо, що ми прийдемо до такої ж ситуації і на об'єднаній біржі. У нас буде один індекс, більш швидкий і волатильний, і інший - індекс "широкого ринку", який більш розрахований на довгострокових інвесторів", - сказав С.Данов.

В даний час ПФТС очікує від біржової ради УБ звернення, передбачене планом заходів з консолідації двох майданчиків, схваленим зборами акціонерів останньої 21 січня 2014р. Відповідно, буде проведена або спільна рада, або буде створена робоча група.

"Поки що будь-яких звернень в ПФТС в рамках зазначеного плану не було", - додав С.Данов.

Фондова біржа ПФТС заснована в 1997р. Вона є однією з найбільших за оборотами фондовою біржею в країні. Обсяг її торгів 2013р. склав 112,975 млрд. грн.

ПФТС у грудні 2013р. заявила про намір запустити секцію термінового ринку. ПФТС очікувала, що перші тестові торги похідними інструментами будуть запущені в кінці першого кварталу 2014р.

В даний час "Московська біржа", що володіє 50,02% акцій ПФТС, вивчає можливість її консолідації з УБ, в якій "Московській біржі" належить 43,08% акцій.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 січня 2021, 22:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.