Слабкий рубль підтримає економіку Росії, - Fitch

Міжнародне рейтингове агентство Fitch у п'ятницю підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента РФ в іноземній і національній валюті "BBB" зі стабільним прогнозом.

Агентство очікує, що слабкий рубль підтримає економіку Росії, повідомляє Прайм.

Короткостроковий рейтинг підтверджений на рівні "F3", стелю за рейтингами країни - "BBB+". Fitch вважає, що прогноз по ненафтогазовим доходам на 2014р. занадто оптимістичний, і дефіцит бюджету перевищить цільовий показник 0,5% ВВП. "Між тим ослаблення курсу рубля матиме компенсуючий ефект, збільшуючи нафтогазові доходи в національній валюті", - підкреслюють експерти агентства. Вони очікують, що волатильність курсу рубля буде рости.

Зростання економіки РФ складе 2% за підсумками року завдяки пожвавленню споживання, більш динамічного відновлення темпів зростання чекати не варто, вважає Fitch. "Зменшення робочої сили і брак структурних реформ обмежують довгострокові перспективи економічного зростання", - йдеться в повідомленні агентства.

Залежність від нафтового експорту РФ залишиться високою, незважаючи на його диверсифікацію. Що стосується ситуації в банківському секторі, то уповільнення темпів економічного зростання може призвести до погіршення якості активів кредитних організацій і скорочення їх резервів, вважає Fitch.

Прогноз по рейтингах залишається стабільним, що означає відсутність у Fitch планів щодо їх зміни в найближчому майбутньому. Проте, зниження рейтингу можливе у випадку тривалого падіння цін на нафту, помилок у бюджетній політиці, скорочення резервів і слабких темпів зростання економіки.

Навпаки, зменшення залежності від цін на нафту завдяки реформам бюджету або нарощуванню Резервного фонду, а також тривалий період низької інфляції і гнучке управління валютним курсом будуть сприяти позитивній рейтинговій дії щодо РФ, пояснює Fitch.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 серпня 2020, 4:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.