Москва стурбована позицією ЄС щодо "Південного потоку", - Лавров

Москва стурбована заявами Європейського Союзу про необхідність перегляду угод між Росією та країнами-учасниками проекту "Південний потік".

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у понеділок в інтерв'ю сербській газеті "Політика", повідомляє Прайм.

Він зазначив, що "Південний потік" є вагомим внеском Росії в забезпечення комплексної енергетичної безпеки на континенті, оскільки сприяє диверсифікації маршрутів транспортування газу в країни Європи.

"У цьому контексті здивування і занепокоєння викликають заяви Брюсселя про необхідність перегляду міжурядових угод між Росією та країнами-учасницями проекту "Південний потік", включаючи Сербію, з метою приведення їх у відповідність до положень "Третього енергопакету "ЄС", - додав Лавров.

Міністр підкреслив, що законодавство Євросоюзу не повинно перешкоджати виконанню раніше досягнутих двосторонніх домовленостей. "Згадані угоди є невід'ємною частиною міжнародного права і не можуть бути піддані перегляду в односторонньому порядку", - заявив він.

Лавров також зазначив, що Москва запропонувала ЄС укласти спеціальну двосторонню угоду, що регулює принципи функціонування транскордонної енергетичної інфраструктури, і в цих цілях вже розробила і передала Євросоюзу проект відповідного документа.

Міненерго РФ 6 грудня повідомило, що отримало офіційний лист від Єврокомісії про необхідність перегляду договорів, укладених з країнами-транзитерами для будівництва газопроводу. ЄК вважає, що двосторонні угоди щодо "Південного потоку" з низкою країн Європи - Австрією, Болгарією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Сербією, - порушують законодавство ЄС. Єврокомісія очікує їх перегляду.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 січня 2021, 5:30

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.