Moody's знизило рейтинг Київ і Харків до рівня Саа2, прогноз - "негативний"

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинг емітента в місцевій і іноземній валюті українських міст Київ та Харків до рівня Саа2 з Саа1, змінивши прогноз на "негативний".

Про це повідомляється в прес-релізі Moody's, інформує "Finance.UA".

Таке зниження завершує перегляд кредитних рейтингів на Україні, розпочатий у вересні 2013р.

Головною причиною для зниження рейтингів стало погіршення кредитного рейтингу українського уряду, що відбилося в недавньому зниженні Moody's суверенного рейтингу державних облігацій України з рівня Саа1 до Саа2 з негативним прогнозом.

Погіршення кредитного рейтингу України спричинило безпосередньо ускладнення для Києва і Харкова, враховуючи їх інституційні, фінансові та макроекономічні зв'язки з центральним урядом, відзначають експерти Moody's.

Інституційні та фінансові зв'язки цих міст з урядом України полягають у тому, що уряд встановлює цілі за бюджетною виручкою і витратах для Києва і Харкова щорічно, обмежуючи тим самим бюджетну гнучкість обох міст. Експерти Moody's відзначають, що обидва міста уразливі перед прийдешнім скороченням фінансування з боку центрального уряду, яке може статися з метою стабілізації бюджету країни.

Більш того, центральний уряд має повноваження з тимчасового відкликання ліквідності з рахунків муніципалітетів, що вже відбувалося в минулому, коли уряду були потрібні додаткові гроші. На додаток до цього, його обмежена здатність надавати короткострокові безвідсоткові позики на м'яких умовах муніципалітетам може вилитися у посилення тиску у сфері ліквідності на Київ і Харків.

Податкова виручка Києва та Харкова таким же чином знаходиться в уразливому становищі, відзначають експерти Moody's. Погіршення економічної ситуації в країні, що вплинула на суверенний рейтинг України, веде до скорочення податкових надходжень, особливо враховуючи, що більшу частину податкової виручки цих міст складає податок на доходи фізичних осіб.

Рейтинги Києва відображають, по-перше, волатильність виручки міського бюджету, з урахуванням волатильності фінансового становища центрального уряду. По-друге, слабкий фінансовий стан обмежує здатність муніципалітету протистояти можливим шокам. По-третє, місто вразливе перед ризиками, пов'язаними з іноземними валютами, враховуючи, що 35% чистого прямого і непрямого боргу Києва номіновано в іноземних валютах.

У результаті ризики рефінансування Києва залишатимуться важливим кредитним фактором в довгостроковій перспективі. Водночас Київ є столицею України і економічним центром країни, а також в своєму розпорядженні більш гнучкою структурою витрат, ніж інші українські муніципалітети, що пом'якшує вищезгадані ризики.

Рейтинги Харкова знижені внаслідок негнучкості структури операційних витрат і слабкого фінансового становища. Цьому тиску частково протистоїть обмежена вразливість міста перед волатильністю ринку через низький рівень заборгованості муніципалітету, що знаходилася в 2012 р. на рівні 10,6% операційної виручки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 жовтня 2020, 3:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.