Олімпіада в Сочі навряд чи додасть імпульсу економіці Росії

Дороговартісна Олімпіада в Сочі навряд чи дасть відчутний поштовх російській економіці.

До таких висновків прийшло міжнародне рейтингове агентство Moody's, пише УНИАН.

Президент РФ Володимир Путін поставив свій особистий і політичний престиж в залежність від успішного прийому Олімпійських ігор і пообіцяв, що величезні суми, витрачені на Сочі, перетворять чорноморський курорт у привабливий туристичний об'єкт і підтримають Краснодарський край.

Однак, Moody's вважає, що невизначеність щодо такої спадщини залишає в тіні переваги Ігор, оточених повідомленнями про корупцію та розтрати. За оцінками, Ігри могли коштувати Росії до $50 млрд.

"Хоча федеральний уряд може без проблем забезпечити свою частку витрат, репутаційні переваги прийому Олімпійських ігор підірвані високою вартістю заходу і негативним шлейфом", - написало агентство в доповіді.

Путін і його уряд впевнені, що Ігри дадуть поштовх нестійкій економіці Росії. Але надії на те, що російський рубль зміцниться завдяки так званому "ефекту Сочі", виявилися необгрунтованими.

Російський рубль знизився більш ніж на 5% до долара США з початку року, а економічне зростання цього року, як очікується, досягне приблизно 2%, що набагато нижче, ніж у перший восьмирічний термін Путіна на посту Президента Росії до 2008р.

Moody's вважає, що Ігри нададуть нейтральний вплив на борговий рейтинг Росії, що фінансовий тиск на Сочі і Краснодарський край тяжітиме над їх кредитними профілями, і що результат для російських компаній, зайнятих у підготовці до Ігор, виявиться неоднозначним.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 жовтня 2020, 21:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.