Підстави для довгострокового ослаблення гривні відсутні, - глава НБУ

Підстави для довгострокового ослаблення гривні відсутні, вважає голова Національного банку України Ігор Соркін.

"Немає підстав стверджувати, що це довгостроковий тренд", - сказав глава Нацбанку Ігор Соркін на прес-конференції в Києві у п'ятницю, повідомляє "Интерфакс-Украина".

"Впевнені, що короткостроковий попит знизиться, ринок почне працювати в більш вузькому коридорі", - додав він.

При цьому, за його словами, НБУ посилює контроль з метою зниження спекулятивного попиту.

Глава НБУ підкреслив, що в разі поліпшення ситуації тимчасові заходи, вжиті Нацбанком для стабілізації курсу, будуть скасовані.

При цьому він заявив, що НБУ залишається активним учасником валютного ринку з метою виконання своєї функції - забезпечення стабільності гривні.

Як повідомлялося, 7 лютого набула чинності постанова Національного банку України (НБУ) №49, якою, серед іншого, вводяться тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанку за окремими операціями.

Крім того, НБУ 7 лютого знизив офіційний курс гривні по відношенню до долара до 8,7080 грн./$1 з 7,9930 грн./$1, який зберігався незмінним з 9 липня 2012р. Новий офіційний курс є мінімальним курсом гривні за всю історію її існування.

Історичний мінімум міжбанківського курсу гривні був зафіксований 18 грудня 2008р., коли значення окремих котирувань перевищило рівень 10,00 грн./$1.

Уряд України прогнозує курс гривні на 2014р. на рівні 8,5 грн./$1.

Після декількох років стабільності з початку 2014р. курс гривні став падати, незважаючи на спроби Нацбанку інтервенціями утримати його від істотного зниження. Особливо істотним падіння курсу гривні стало після загострення зіткнень протестуючих і правоохоронців, пов'язаних з прийняттям Верховною Радою законів 16 січня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 травня 2019, 14:49

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.