Металурги зменшили завантаження потужностей до 68%

Українські металургійні компанії, відповідно до світових трендів, у січні зменшили виробництво металопродукції та завантаження виробничих потужностей до рекордного рівня за останні 3,5 роки - 68%.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на щомісячне дослідження ринку сталі, здійснене ДП "Укрпромзовнішекспертиза".

У грудні завантаження потужностей у світі (73%) також виявилося найнижчим у 2013р.

Незважаючи на позитивний загальний макроекономічний фон і прискорення темпів зростання розвинених економік, очікування традиційного пожвавлення попиту в сталеспоживчих галузях на початку року поки що не виправдовуються. Це суттєво стримує зростання цін, а за окремими видами продукції навіть провокує цінову корекцію.

Так, у січні середні ціни на заготовку в портах Чорного моря знизилися на $2 - до $506 за т FOB. Зростання цін на г/к рулони різко сповільнилося - $545 за т FOB проти $543 за т місяцем раніше.

"У подібних умовах металурги використовують інструмент обмеження пропозиції для балансування ринку та поліпшення цінової кон'юнктури", - коментує заступник начальника аналітичного відділу "Укрпромзовнішекспертизи" Павло Перконос.

На початку лютого подібні процеси тривали: завантаження потужностей щодо довгого прокату в Україні просіло до 58%, а відповідний показник щодо плоского прокату і зовсім провалився до 50%. Подібні дії чинять також турецькі виробники прокату.

"У січні-лютому ключові виробники прокату отримали простір для маневру, оскільки їх собівартість знижується під впливом чинників девальвації національних валют (Росія, Україна і Туреччина) та здешевлення брухту в Туреччині. Саме цей чинник дав змогу металургам піти на додаткові поступки в січні - на початку лютого", - зазначив експерт.

За його словами, постачальники намагатимуться утримувати ціни від подальшого падіння, аргументуючи свою позицію необхідністю покриття збитків попередніх періодів.

За прогнозом "Укрпромзовнішекспертизи", активізація попиту і зростання цін очікуються вже з другої половини лютого.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 липня 2021, 4:52

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.