Кабмін повернувся до проекту будівництва LNG-терміналу під Одесою

Уряд планує повернутися до проекту будівництва терміналу з прийому скрапленого газу під Одесою і збирається відновити переговори з Азербайджаном про постачання палива на цей термінал.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в українському Міненерго, інформує Прайм.

За даними джерела, до проекту вирішили повернутися у зв'язку з тим, що Росія відмовляється підписувати довгостроковий контракт на надання знижки на газ. "Оскільки імпорт зрідженого газу через Босфор ускладнений, головна надія сьогодні на його покупку в Азербайджані і поставку по Чорному морю", - цитує видання свого співрозмовника. Джерело зазначило, що найближчим часом Україна відновить переговори з Азербайджаном про постачання газу для терміналу.

Напередодні стало відомо, що держпідприємству "Національний проект "LNG-термінал" видано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Під термінал передаються 13,5 га на території Сичавської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в безпосередній близькості від порту "Південний" і Одеського припортового заводу.

Проект передбачає будівництво терміналу з річною потужністю перевалки 10 млрд. куб. м і об'ємом сховища 500 тис. куб. м. Також планується будівництво газопроводу довжиною 65 км для з'єднання об'єкта з українською газотранспортною системою. Вартість проекту оцінюється в €856 млн.

Україна раніше заявляла про намір побудувати під Одесою термінал з прийому зрідженого газу. Проте, до цих пір цей проект стикався з серйозними труднощами. Торік для нього не вдалося залучити два кредити на загальну суму €221,9 млн. Крім того, колишній прем'єр Микола Азаров раніше заявив, що вважає нездійсненною ідею закупівлі газу в Азербайджані для терміналу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 9:19

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.