Литва може помиритися з "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі

Мирова угода Литви з "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі можлива, якщо умови угоди будуть краще, ніж очікуваний результат арбітражного розгляду.

Про це заявив у вівторок в інтерв'ю радіостанції Ziniu radijas головний радник президента Литви з питань соціально-економічної політики Неріюс Удренас, повідомляє Прайм.

"Без сумніву, однією з умов з боку "Газпрому" є припинення арбітражу, укладення мирової угоди. Світові угоди в арбітражах можливі, до них можна прагнути, якщо умови угоди краще очікуваного результату спору. Це потрібно зважити", - пояснив Удренас.

Литва у жовтні 2012р. подала позов проти "Газпрому" до Стокгольмського арбітражного суду, пред'явивши концерну претензії на суму 5 млрд. літів (майже €1,5 млрд.). Міненерго Литви стверджує, що "Газпром", встановивши вищу ціну на газ, порушив умови договору про приватизацію АТ Lietuvos dujos від 2004р.

Крім того, за ініціативою уряду Литви та за підтримки найбільшого акціонера німецького концерну E.ON, якому належить 38,9% акцій, Lietuvos dujos ініціює новий позов відносно російського концерну про необгрунтовано високі ціни на газ. "Газпрому" належить 37,1% акцій Lietuvos dujos.

За словами Удренаса, слід також оцінити, чи справді "Газпром" згоден з реалізацією Третього енергопакету ЄС і не висуває ніяких додаткових умов. Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс заявляв, що з "Газпромом" досягнуто принципових домовленостей щодо реалізації в країні третього енергопакету ЄС, який передбачає вихід російського газового холдингу з управління литовським оператором трубопроводів Amber Grid (на 37,06% належить "Газпрому" і на 38,9% німецькому концерну E.ON Ruhrgas) до листопада поточного року.

"Факт той, що це був перший реальний, переговорний, позитивний крок з боку Росії. Це важкий партнер, важкі переговори, тому потрібно дотримуватися єдиної, послідовної позиції і погоджувати її із загальною політикою ЄС", - сказав радник.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 14:16

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.