"Газпром" погодився знизити ціну на газ для Греції на $60 за 1 тис. куб. м

Грецька газова компанія DEPA і "Газпром" досягли згоди про зниження ціни на російський газ до $398-399,5 за тис. куб. м і річного контрактного обсягу take-or-pay ("бери або плати") до 2 млрд. куб. м з 2,4 млрд.

Про це повідомляє Прайм із посиланням на два джерела, ознайомлені з ходом переговорів.

"Компанії домовилися, що ціна буде нижче $400 за тис. куб. м - $398. Крім цього змінено умови поставки take-or-pay: обсяг знижений до 2 млрд. куб. м з 2,4 млрд.", - повідомило джерело з грецької сторони.

За умовами постачання take-or-pay, DEPA платить за обумовлені контрактом обсяги, незалежно від того, обрала вона їх, чи ні. Останнім часом споживання газу в Греції знизилося через рецесії. Так, якщо в 2011р. "Газпром" поставив у цю країну більше 2,9 млрд. куб. м, то в 2012р. - близько 2,3 млрд. куб. м газу.

За даними російського джерела, компанії домовилися про ціну в $399,5 за 1 тис. куб. м. "Це дуже хороша знижка - більше 60 доларів", - відзначило джерело.

Тепер умови угоди повинні бути схвалені на найвищому рівні. Прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявляв, що низькі ціни на російські енергоносії мають вирішальне значення для відновлення економіки країни.

За даними грецьких ЗМІ, Греція добивалася зниження ціни на 20%, тобто до $380 за 1 тис. куб. м, та включення до угоди пункту про можливість перегляду ціни раз на рік. "Газпром" пропонував ціну близько $400 за 1 тис. куб. м, тобто готовий був знизити ціну тільки на 13-15%. За даними Євростату, на травень 2013р. ціни на природний газ для домашніх господарств у Греції були на 42% вище, ніж у середньому по Євросоюзу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 22:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.