Гнучкий курс буде підбадьорювати вітчизняних товаровиробників, - МЕРТ

Перехід Національного банку України до політики гнучкого курсоутворення підвищить конкурентоспроможність вітчизняної продукції, посиливши тим самим позиції українських експортерів на зовнішніх ринках.

Крім того, політика гнучкого курсоутворення стане додатковим фактором економічного зростання, повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі з посиланням на брифінг першого заступника міністра Анатолія Максюти.

"Основне завдання Мінекономрозвитку на 2014р. - підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняних виробників і відновлення економічного зростання", - підкреслив він.

Перший заступник міністра зазначив, що валютно-курсова політика, яка проводиться в країні, є важливим чинником впливу на економіку. При цьому утримання протягом тривалого періоду курсу національної валюти на фактично незмінному рівні призвело до зниження конкурентоспроможності українських підприємств як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

У прес-службі зазначили, що подібні проблеми з курсом мали більшість країн, що розвиваються, а також країн - торговельних партнерів України, зокрема, Російська Федерація, Аргентина і Туреччина. Проте всі ці країни девальвували свої валюти, поліпшивши тим самим умови торгівлі з Україною для своїх виробників.

"В якості антикризового заходу більшість із цих країн використовували механізм поступової девальвації національної валюти, тобто провели так звану "конкурентну девальвацію". Так, у січні девальвували свої національні валюти такі торгові партнери України, як Російська Федерація, Туреччина, Угорщина та Польща. В результаті, враховуючи показник реального ефективного обмінного курсу, позиції України в конкуренції з торговими партнерами погіршилися", - пояснив Анатолій Максюта.

Він зазначив, що Мінекономрозвитку як представник інтересів реального сектора розуміє необхідність пошуку додаткових механізмів збереження конкурентоспроможності вітчизняної економіки та відновлення економічного зростання, використовуючи в тому числі інструменти грошово-кредитної і бюджетної політики.

"У даних умовах Мінекономрозвитку схвалює рішення Національного банку України про введення гнучкої курсової політики. Про це давно точилися дискусії і це рішення, нарешті, було прийнято. Цей крок є логічним і він, перш за все, вплине на експортерів, посиливши їх позиції на ринках традиційних країн - партнерів України", - зазначив представник Мінекономрозвитку.

Крім того, він підкреслив, що це рішення поліпшить умови ведення бізнесу для українських виробників на внутрішньому ринку, позбавивши імпортні товари цінової переваги.

"Проведення Національним банком гнучкішої валютної політики підвищить конкурентоспроможність вітчизняної продукції на внутрішньому ринку, так як імпортні товари втратять цінову перевагу", - підкреслив він.

Перший заступник Міністра зазначив, що, на жаль, питома вага імпортних товарів у споживанні з року в рік збільшується і саме перехід до гнучкого курсоутворення має змінити цю тенденцію.

Також, на його думку, таке рішення Нацбанку може бути додатковим стимулом для інвесторів відкривати виробництво саме всередині країни.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 23 жовтня 2020, 11:19

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.