Найбільші золотовидобувники рапортують про збитки в $16 млрд.

Три провідних світових виробника золота повідомили про сумарні збитки в $16 млрд. за підсумками 2013р.

Найбільша в світі золотодобувна компанія, канадська Barrick Gold, минулого тижня повідомила, що завершила минулий рік зі збитком в $10,3 млрд., повідомляє "Forbes.UA".

Втрати пов’язані з тим, що компанія була змушена списати вартість активів на $11,3 млрд. через падіння цін на золото, яке змусило її переглянути побудовані раніше бізнес-плани. Про збитки відзвітували і два інших канадських виробника золота: Kinross (втратила $3 млрд.) і Goldcorp ($2,7 млрд.).

На відміну від інших дорогоцінних металів золото практично не використовується в промисловості. Відповідно, попит на нього цілком залежить від ювелірів і інвесторів, що використовують метал як захисний актив.

Починаючи з 2001р. ціни на золото росли з року в рік, досягнувши свого піку в $1920 у вересні 2011р. Потім довгий час вартість дорогоцінного металу коливалася в коридорі $1550-1800. На цьому тлі всіляко прагнули збільшити обсяги виробництва золота, запускаючи нові проекти зі складними умовами і високою собівартістю видобутку.

Однак у 2013р. золото подешевшало за підсумками року на 28%, максимально з 1981р. До кінця минулого року його вартість опустилася приблизно до $1200 за унцію, притому що найчастіше його витяг на складних проектах обходилося видобувним компаніям в $1400, що зробило багато запущені раніше родовища нерентабельними. У результаті компанії були змушені скорочувати свої резерви – запаси дорогоцінного металу, видобуток якого має економічний сенс .

Barrick Gold урізала свої резерви на 26%, до 106,4 млн. унцій. Тепер компанія виходить з довгострокової ціни на золото в $1100 за унцію, хоча торік очікувала, що метал буде коштувати на $400 дорожче. У результаті компанія заморозила роботи по дорогому проекту Паскуа-Лама, де вона раніше мала намір добувати метал на висоті 5 тис. м в Андах. При цьому Barrick Gold підвищила прогноз по собівартості видобутку з торішніх $915 за унцію до $920-980 за унцію. Kinross скоротила свої резерви на 33%, Goldcorp – на 15%.

Проте акції Barrick Gold і Goldcorp відреагували на звітність зростанням, незважаючи на збитки компаній. Інвестори вирішили зосередитися на поточній ситуації, яка більш сприятлива для видобувних компаній. У п'ятницю вартість золота вперше з листопада минулого року перевищила позначку $1300 за унцію. З початку січня дорогоцінний метал додав у ціні більше 8% на тлі розпродажу активів країн, що розвиваються і збільшення попиту з боку Китаю (на 41%), що став головним світовим споживачем золота, відзначають експерти.

"Вірогідність нового підкорення минулих висот – в районі $1900 за унцію – виглядає мінімальною в осяжному майбутньому, проте ми з радістю наполягаємо на прогнозі $1450 на кінець 2014р.", – Зазначив у своєму звіті аналітик Capital Economics Джулліан Джессоп.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 липня 2020, 16:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.