Профіцит бюджету Греції перевищить €1,5 млрд.

Первинний профіцит бюджету Греції в 2013р. майже в два рази перевищить цільові показники.

Про це заявив прем’єр-міністр країни Антоніс Самарас, повідомляє УНІАН.

Первинний профіцит бюджету, який не враховує процентні платежі, перевищить €1,5 млрд., в порівнянні з планом в €812 ​​млн.

Очевидне поліпшення настало на рік раніше запланованого терміну завдяки періоду скорочення витрат і підвищення податків, який тривав кілька років.

Ці заходи були необхідні для виділення допомоги в розмірі €240 млрд. з боку міжнародних кредиторів. Раніше Афіни не очікували первинного профіциту до кінця 2014р .

"Я кажу вам, що він перевищує €1,5 млрд. Це означає , що дуже велика його частина буде повернута суспільству в цьому році", – заявив Самарас.

Згідно з умовами виділення допомоги, Греція може розподіляти 70% від розміру первинного профіциту.

Крім деякого полегшення для самих греків, які постраждали від жорсткої економії, сильні податково-бюджетні показники будуть стимулювати зусилля Афін по полегшення боргового тягаря.

Грецький уряд хоче розтягнути графік погашення по боргу, який зараз становить 175% від валового внутрішнього продукту, і скоротити процентні ставки за непогашеними кредитами, але уряди єврозони не хочуть іти на будь-які поступки.

Але перед тим як кошти можна буде розподіляти, бюджетні показники мають бути узгоджені з Євростатом, а це відбудеться тільки в квітні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 23:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.