"Microsoft" звинуватила українську владу у завданні збитків на $200 млн.

"Microsoft Україна" заявляє, що в 2013р. українські держоргани відмовилися від наміру ліцензувати програмне забезпечення (ПЗ), яке вони використовують.

Як повідомляє "Коммерсант.Украина", українська влада зробила це, незважаючи на домовленості і закладені кошти, через що компанія зазнала збитків у $200 млн.

При цьому в Держслужбі інтелектуальної власності відзначають скорочення використання неліцензійного ПЗ в 2013 р.

Як повідомив генеральний директор "Microsoft Україна" Дмитро Шимків, в 2013р. держбюджетом передбачалося виділення коштів на програму з легалізації використовуваного державними органами програмного забезпечення.

"Згідно з програмою планувалося придбання ліцензійних операційної системи Windows і пакетів ПО Office для 68 тис. комп'ютерів, що складає близько 7% від усіх пристроїв в держорганах, на яких встановлено нелегальне ПЗ", - зазначив Шимків.

Однак, за його словами, ніякі активні дії з легалізації з боку держави не здійснювалися. Шимків також додав, що, за його інформацією, в бюджеті на 2014р. кошти на покупку держорганами легального ПЗ не передбачені.

"Якщо держава готова вирішити з нами питання легалізації, то ми готові надати ПО за пільговими цінами, в десятки разів нижче ринкових", - заявив гендиректор "Microsoft Україна".

На початку лютого свої рекомендації щодо боротьби з піратством в Україні представив Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA). Згідно з цими рекомендаціями, передбачалося посилити адміністративну та кримінальну відповідальність для керівників компаній, що використовують у своїй роботі неліцензійні продукти, в першу чергу ПЗ.

У Державній службі інтелектуальної власності відзначають зниження кількості нелегального ПЗ, використовуваного держорганами. В.о. начальника відділу авторського права і суміжних прав цього відомства Олексій Арданов повідомив, що станом на 1 квітня 2013р. рівень використання неліцензійного ПЗ склав 33% , що на 7% менше, ніж у 2012р.

"Це можна пояснити, зокрема, переходом багатьох структур на безплатні операційні системи та програмне забезпечення", - пояснив він.

Разом з тим Арданов зазначив, що показники проникнення піратського ПЗ, надані компанією Microsoft, нерідко розходяться з показниками, отриманими держслужбою. За його словами, методологія підрахунку неліцензійного ПЗ, використовуваного в органах виконавчої влади, держслужбі невідома, тому він не може прокоментувати дані "Microsoft Україна".

За словами Арданова, держоргани регулярно проходять перевірки на наявність піратського ПЗ, остання з яких відбулася восени минулого року. Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів, органами, уповноваженими здійснювати такі перевірки, є прокуратура і Міністерство внутрішніх справ. Водночас, за словами Дмитра Шимківа, МВС є рекордсменом з використання неліцензійного ПЗ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 жовтня 2020, 3:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.