Порошенко розповів, де проводитимуть тендерні експерименти

Впровадження електронних закупівель Міністерство економічного розвитку і торгівлі почне з себе, а також розглядається можливість введення в пілотних регіонах України.

Голова Мінекономрозвитку Петро Порошенко припустив, що такими регіонами можуть стати Дніпропетровська область і Вінниця, повідомляє "Ліга".

"Перше, з чого ми почали - система електронних торгів. Пілотний проект ми продемонструємо на собі - пілотні електронні закупівлі Міністерства економічного розвитку і торгівлі", - сказав він.

Міністр зазначив, що проект електронних закупівель демонструватиметься і на прикладі регіонів.

"Ми також домовилися про те, що один із регіонів, я не виключаю, що це буде Дніпропетровськ - на рівні області, і муніципальна позиція - думаю, що більше до цього готова Вінниця, продемонструє, що наша пропозиція ефективна", - зауважив Порошенко.

Міністр зазначив, що процедура закупівель повинна бути доступною і відкритою.

"Що стосується цін, наприклад, на бензин, то мають право брати участь всі - це біржові торги, так робиться у світі і не треба ніяких 45-денних тендерних процедур. Якщо купується в аграрний фонд зерно - вільний доступ, вільна система документації, вільні, відкриті торги, швидкі розрахунки", - сказав він.

Порошенко підкреслив, що закупівлі, які здійснюються державними підприємствами, також повинні бути доступними і відкритими.

"Те, що є зараз, мене не задовольняє. Закупівлі державних підприємств, закриті від громадськості - це корупція. При Мінекономрозвитку ми створимо не тільки робочу, а й громадську раду прозорості та відкритості процедури закупівель", - сказав Порошенко.

Він додав, що Мінекономрозвитку запропонує до другого читання у Верховній раді для затвердження проект закону про систему електронних торгів, які дозволять зробити абсолютно прозорі позиції закупівель.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2020, 9:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.