У 2014р. Україні необхідно виплатити за зовнішніми позиками $7 млрд.

Україна в нинішньому році має виплатити за зовнішніми позиками, включаючи зобов'язання Нацбанку перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) $7 млрд. 9,1 млн.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на дані, які містяться в проспекті емісії євробондів України.

Згідно з документом, сума виплат за зобов'язаннями Мінфіну становить $5 млрд. 874,9 млн., у тому числі перед МВФ - $2 млрд. 881,2 млн. Крім цього, Нацбанк повинен виплатити МВФ $1 млрд. 134,2 млн.

Обсяг зовнішніх виплат у 2015р. оцінюється в $7 млрд. 699,2 млн. У тому числі зобов'язання Мінфіну становлять $7 млрд. 54,5 млн., у тому числі $974 млн. перед МВФ і $3 млрд. в рамках погашення першого траншу євробондів, викуплених РФ. Крім цього, Нацбанк повинен виплатити МВФ $644,7 млн.

У 2016р. Україна має виплатити $4,34 млрд., з яких $4 млрд. 339,9 млн. - зобов'язання Мінфіну, у тому числі $2,3 млрд. перед МВФ. Крім того, $0,1 млн. становлять зобов'язання перед МВФ Нацбанку України.

Подальше залучення Україною фінансування з боку Росії з поточних умов сприяє накопиченню в 2015р. значного обсягу зовнішніх виплат - близько $15 млрд.

"З урахуванням цього існує значний ризик, що Україні не вдасться залучити необхідне фінансування ні на зовнішньому, ні внутрішньому ринках. Відповідно, можливості України рефінансувати свої зовнішні зобов'язання будуть залежати від відносин з РФ і її бажання рефінансувати можливі борги", - йдеться в проспекті.

При цьому в документі відзначається відсутність впевненості в готовності Росії рефінансувати українські позики. У зв'язку з цим Україна може виявитися не в змозі обслуговувати зовнішні зобов'язання. Водночас "будь-який дефолт України за зовнішніми позиками матиме серйозні наслідки для економіки країни, включаючи значну девальвацію гривні", - йдеться в проспекті.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 вересня 2020, 18:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.