Митний союз буде карати за демпінг заднім числом

З 2015р. Росія, Білорусія і Казахстан можуть почати карати за демпінг, нараховуючи мито заднім числом.

Як пишуть "Ведомости", ретроактивний механізм застосування антидемпінгових мит міститься в проекті договору про Євразійський економічний союз.

Документ на цьому тижні обговорить рада Євразійської економічної комісії (ЄЕК), передав через представника міністр ЄЕК Андрій Слєпнєв. У березні документ буде представлений президентам трьох країн на засіданні Вищої ради. Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану з 2015р. повинен перетворитися в Євразійський економічний.

Зараз антидемпінгове мито може бути введене після того, як доведено факт демпінгу. На час розслідування також може бути встановлене ​​тимчасове захисне мито - наприклад, в лютому 2013р., до завершення розслідування, ЄЕК ввела попереднє мито у розмірі 27,5% на зернозбиральні комбайни, в жовтні за підсумками розслідування вона була замінена на імпортні квоти. А ретроактивна процедура дозволить донарахувати мито за вже поставлений товар, якщо факт демпінгу буде доведений.

Такий механізм працює в США, скаржився влітку Президенту Володимиру Путіну гендиректор "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов. Сам факт початку розслідування може повністю заблокувати постачання в країну, пояснював Мордашов: ні трейдери, ні покупці не наважуються укласти договір в такій ситуації через загрозу ретроактивності мит.

Доказ необхідності ретроактивності заходів - різке зростання імпорту протягом розслідування, вважає представник "Сєвєрсталі". Ретроактивні заходи утримають недобросовісних постачальників від "збільшення поставок про запас", вважає Мордашов.

В основному антидемпінгові мита все-таки застосовуються, щоб виключити демпінг на майбутнє, а не покарати за минуле, зауважує партнер King & Spalding Ілля Рачков. Незрозуміло, як можна стягнути мито, нараховане заднім числом: компанія зможе просто припинити поставки, а якщо у неї немає майна в Росії, на яке можна звернути стягнення, то залучити таких постачальників до відповідальності буде важко.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 квітня 2021, 5:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.