Росія та Ірак витісняють з китайського ринку постачальників з Латинської Америки

Росія та Ірак нарощують поставки нафти в Китай, де попит на "чорне золото" зростає найповільнішими за останні 20 років темпами.

Такими діями вони змушують постачальників з Латинської Америки, Африки та деяких країн Близького Сходу шукати нових споживачів, повідомляє Прайм з посиланням на агентство Рейтер.

"Безліч компаній по всьому світу хочуть продавати нафту в Азії, але попит регіону не такий великий, щоб купити всю пропоновану сировину", - сказав аналітик Energy Security Analysis Ендрю Рід.

Обсяг споживання нафти в Китаї торік виріс лише на 1,6% - найнижчими темпами з 1992р. Обсяг імпорту сировини в країну піднявся на 4% - мінімуму з 2007р. І хоча китайська CNPC заявила, що імпорт нафти в КНР зросте в 2014р. на 7,1% (близько 370 тис. барелів на день), нарощування поставок російської і іракської нафти вже зможе покрити цей ріст.

В боротьбі за ринки Азії не втрачає свої позиції й Ірак, який в 2014р. прагне стати другим найбільшим постачальником нафти в КНР, збільшивши обсяг продажів на 68% - до 882 тис. барелів на день.

Нарощування поставок з РФ та Іраку найсильніше зачіпає експортерів Латинської Америки, які на тлі сланцевої революції в США вже втратили безліч клієнтів. За прогнозами Рейтер, до кінця першого кварталу обсяг поставок "чорного золота" з країн Латинської Америки в КНР, імовірно, знизиться на 10% в річному вираженні - до 504,3 тис. барелів на день. У порівнянні з січнем-березнем 2012р. показник зменшиться на 25%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 2:55

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.