Банкіри прогнозують тимчасове ослаблення гривні

Глибокої девальвації гривні, незважаючи на загострення політичної кризи в Україні, не буде.

Таку думку висловив глава правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук, передає "Интерфакс-Украина".

"Я думаю, що волатильність курсу гривні збережеться, але різкої девальвації не буде, так як за останній час ринок вже адаптувався до гострої політичної боротьби в країні", - сказав банкір.

За його словами, плановане залучення Україною другого траншу фінансової допомоги від Росії у розмірі $2 млрд., переговори ЄС з міжнародними фінансовими організаціями про можливість надати фінансову підтримку Україні, а також той факт, що Україна здійснила планові платежі за зовнішнім боргом, нададуть стабілізуючий вплив на курсову динаміку.

Перший заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін зазначив, що девальвація курсу гривні буде носити тимчасовий характер і після стабілізації політичної ситуації в країні національна валюта зміцниться до 8,7-8,8 грн. за $1.

"З великою ймовірністю можна говорити про ситуативне падіння курсу національної валюти у зв'язку зі зростаючими побоюваннями населення за збереження заощаджень, однак, після закінчення конфлікту гривня повернеться на позиції 8,7-8,8 грн. за $1", - сказав банкір.

Гриджук вважає, що НБУ при необхідності буде виходити на міжбанк з інтервенціями на підтримку гривні.

"НБУ при різких курсових коливаннях вже надавав підтримку курсу гривні. Вважаю, що центральний банк готовий і надалі при необхідності виходити на міжбанк з інтервенціями", - сказав банкір.

Разом з тим, Юткін вважає, що звичайні заходи регулятора будуть неефективними в умовах різкої ескалації конфлікту.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2020, 15:43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.