Внєшекономбанк посилить підтримку зовнішніх позик Промінвестбанку

Російський Внєшекономбанк (ВЕБ) може підвищити ступінь підтримки зовнішніх запозичень свого дочірнього Промінвестбанку (Київ) з тим, щоб зберегти для нього опцію залучення зарубіжного фондування за прийнятними ставками на тлі ситуації в Україні.

Про це заявив керівник департаменту дочірніх банків ВЕБа Володимир Мінін, повідомляє "Интерфакс".

Серед зовнішніх кредиторів ПІБа - Європейський інвестиційний банк, ряд європейських, американських і японських банків. Кошти залучаються як безпосередньо, так і під різні форми комфортних листів з боку ВЕБа, їх частка в загальному обсязі фондування ПІБу - в межах 10%.

"У цій частині [пасивної бази] нестабільність політико-економічної ситуації в Україні дуже сильно впливає. Підвищує ціну запозичення", - заявив Мінін.

"Ми зараз у цілях диверсифікації пасивної бази опрацьовуємо, в тому числі, з іноземними банками велику ступінь підтримки з боку ВЕБа такими запозиченнями, аж до різних форм гарантійних зобов'язань. З тим, щоб у цій нестабільній ситуації дозволити Промінвестбанку залучати з ринків капіталу іноземні гроші", - сказав він.

ВЕБ увійшов у капітал Промінвестбанку в кінці 2008р. в період дії в банку тимчасової адміністрації.

"До 2008р. банк був "на виданні", тобто дуже бурхливо ріс у плані філіальної мережі. Прийняття рішень було сильно децентралізовано, філії мали повноваження з видачі кредитів, у них було 83 балансових рахунки. Зараз рахунок тільки один, центральний рахунок в головній конторі. Всі гроші стікаються на нього, і ліквідність управляється з головної контори автоматизовано, через операційну систему. А тоді стратегія банку була націлена на те, щоб, по-перше, збільшити число відділень, по-друге, збільшити число клієнтів у штуках, по-третє, збільшити число кредитів у штуках і обсяг активів", - зазначив Мінін. При цьому основні проблеми банку створювали кілька великих кредитів.

Deloitte & Touche у 2008р. оцінила потребу ПІБу в додатковому капіталі в $1,6 млрд. У 2009р. ВЕБ викупив додаткову емісію акцій ПІБу на $500 млн., в 2011р. відкрив йому кредитну лінію з лімітом $800 млн. У 2009-2012рр. ПІБ створив додаткові резерви під втрати в сумі $735 млн.

У липні 2013р. ПІБ виконав вимогу Ernst & Young щодо негайного створення резервів під частину "старого" кредитного портфеля, переведених ПІБом на баланс ПІФу, йдеться в матеріалах до засідання робочої групи з підготовки наглядової ради ВЕБа. ВЕБ компенсував зниження капіталу української "дочки" внеском у капітал у розмірі $365 млн.

Заплановане на четвертий квартал 2013р. внесення додаткових коштів до статутного капіталу ПІБу у розмірі $405 млн. з метою виконання решти вимог E&Y зі створення резервів було відкладено у зв'язку з невизначеністю політико-економічної ситуації в Україні.

Зараз новий етап докапіталізації у розмірі $405 млн. планується на другий квартал 2014р.

"Докапіталізація на $405 млн. - це частина плану, який був узгоджений з акціонером ще у рудні 2012р.", - сказав Мінін. Буде використаний механізм debt-equity swap: внесення коштів до статутного капіталу передбачає подальше (протягом 60 днів) зниження ліміту заборгованості за наданою ПІБу мультивалютною кредитною лінією з $800 млн. до $395 млн.

Створення резервів в обсязі $405 млн. збільшить частку покриття резервами проблемного кредитного портфеля ПІБа до 70%.

Промінвестбанк заснований в 1992р. Найбільшим акціонером ПІБу на 1 січня 2014р. був російський Внєшекономбанк (98,6%).

За даними Нацбанку, на 1 жовтня 2013р. за розміром чистих активів ПІБ займав 6-е місце серед 178 діючих банків.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 вересня 2019, 5:43

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.