НБУ слід запровадити банківські канікули і провести аудит резервів – екс-заступник голови

Національному банку України (НБУ) необхідно оголосити банківські канікули, щоб забезпечити збереження золотовалютних резервів і уникнути паніки на фінансовому ринку.

Про це заявив екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко, передає "Українська правда".

"Необхідно оголосити завтра банківські канікули, щоб забезпечити збереження золотовалютних резервів і попередити панічні настрої, які стосуються курсу і ліквідності банків", - зазначив експерт.

На думку Савченка, НБУ бажано вжити заходів, які дозволять на певний час зупинити роботу платіжної системи.

"Бажано також провести аудит золотовалютних резервів і провести кадрові перестановки в Нацбанку, підсилити його керівництво. Фахівців там практично не залишилося, а ситуація кризова. Інакше наслідки для нас можуть бути катастрофічними", - вважає Савченко.

На його думку, ці заходи дозволять уникнути найгіршого сценарію.

"У першу чергу, це дозволить заблокувати вивезення грошей з країни. Ми знаємо, що видаються в деяких незрозумілих ситуаціях кредити друзям або ще комусь", - підкреслив екс-заступник голови НБУ.

"Краще зараз закритися і перечекати, навести порядок в управлінні фінансами. Створити дієздатний уряд. І політична ситуація стабілізується. Інакше втрати можуть бути мільярдні. Йдеться про десятки мільярдів. Це стосується не тільки золотовалютних резервів", - додав Савченко.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 липня 2020, 19:21

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.