Імовірний дефолт України не викличе системної кризи в світі, – аналітики

Імовірність дефолту України за борговими зобов'язаннями в цілому на €60 млрд. в короткостроковій і середньостроковій перспективі залишається високою.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg, яке цитує висловлювання низки аналітиків з різних організацій.

Найсильніше в результаті кризи на Україну постраждають країни Східної Європи, в першу чергу, Росія, пише британська The Telegraph.

"Внутрішньоукраїнські розбирання раптово перетворилися на геополітичне зіткнення", – відзначив аналітик Danske Bank Ларс Крістенсен.

"Україна ось-ось розділиться на дві країни. Ми спостерігаємо за подіями, яких не було в Європі з моменту розвалу Югославії. З урахуванням рівня ненависті і недовіри може відбутися все, що завгодно", – вважає один з економістів Citi, який побажав залишитися неназваним.

При цьому світові ринки і економіка можуть не побоюватися системної кризи, стверджують експерти.

Навіть у тому випадку, якщо дефолт буде попереджено, Україна "чекає значне погіршення ситуації в економіці", вважає головний стратег Societe Generale з ринків Режи Шательє.

Український дефолт стане суттєвим потрясінням для російських банків, так як і Сбербанк, і ВТБ є великими власниками облігацій країни. При цьому міжнародні фонди облігацій emerging markets зберігають в українських боргових паперах всього 3% портфеля.

"Наслідки українського дефолту будуть істотними, але не системними", – сказав Р.Шателье.

Вартість захисту українських боргових зобов'язань від дефолту строком на 5 років на цьому тижні підскочила до $1,325 млн. за кожні $10 млн., відзначає MarketWatch.

За оцінками експертів, опитаних Bloomberg, Україні знадобиться зовнішня фінансова допомога, щоб уникнути дефолту за зобов'язаннями на $17 млрд., які їй належить виплатити до кінця 2015р. У тому числі в червні Києву потрібно $1 млрд. на погашення векселів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 травня 2019, 14:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.