Найбільший кредитор України зазнає збитків

Американська інвестгруппа Franklin Templeton, яка спеціалізується на ринках, що розвиваються, зазнає збитків через вкладення в державні облігації України.

Про це повідомляють "Ведомости" з посиланням на Financial Times.

Після того, як з'явилися побоювання, що ситуація в країні рухається до громадянської війни, ціни на облігації України різко впали. При цьому в цілому Franklin Templeton належить більше третини міжнародних державних доларових облігацій України на суму близько $6,4 млрд.

Наприкінці 2013р. деякі з найбільших фондів групи скупили 20% держоблігацій України за $5 млрд. Це дозволило Franklin Templeton стати найбільшим кредитором країни.

Коли інвесткомпанія робила таку велику ставку, вона сподівалася на інтеграцію країни з Євросоюзом і потенційне відновлення економіки. Але за останні місяці ситуація в країні повністю змінилася. У результаті прибутковість міжнародних облігацій України з терміном погашення в червні зросла до 34% в порівнянні з 6% на початку січня. А свого часу їх прибутковість досягла навіть рекордного значення в 42%. Більш довгострокові держоблігації теж подешевшали, але не так сильно. Їх прибутковість виросла до 10% з 8,2% на початку січня.

Але Franklin Templeton у змозі витримати такий удар по своєму портфелю облігацій. Розмір групи, що управляє активами на $879,1 млрд., дозволяє їй робити великі інвестиції в одну країну і утримувати свої позиції протягом боргового часу. Керуючий фондами компанії на ринках, Марк Мобіус наполягає, що Україна знаходиться в дуже зручній економічній ситуації. "У них є європейці, які хочуть допомогти їм, а також є росіяни, які теж хочуть допомогти", - сказав він.

Інші інвестори купили українські облігації, сподіваючись отримати вигоду від великого стрибка у їх прибутковості. Ханс Х'юмз, засновник Greylock Capital, спеціалізується на інвестуванні в проблемні облігації. На цьому тижні він подвоїв свої позиції на Україну. "Вони сильно подешевшають, якщо відбудеться справжня катастрофа, - говорить він. - Але з іншого боку, не схоже, що станеться дефолт, якщо ситуація не перейде в громадянську війну".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 вересня 2020, 16:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.