Парламент заборонив переслідування учасників акцій протесту

Верховна Рада прийняла закон "Про недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".

Як повідомляє "Интерфакс-Украина", за закон "Про недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань та визнання таким, що втратив дію деяких законів України" проголосували 372 депутати, в тому числі фракція Партії регіонів - 127, "Батьківщина" - 88, "УДАР" - 40, "Свобода" - 36, КПУ - 32, позафракційні - 49.

Депутати голосували за скороченою процедурою без рішення комітету.

За словами автора законопроекту - депутата Юрія Дерев'янка (позафракційний), відповідно до закону, від кримінальної відповідальності звільняються особи, проти яких були порушені кримінальні провадження за участь у мирних демонстраціях.

Закон передбачає, що не можуть бути відкриті кримінальні провадження щодо осіб, які брали участь в акціях протесту, після прийняття цього закону.

За словами Дерев'янка, закон "звільняє від адміністративної відповідальності тих осіб, яким виписані величезні штрафи, у яких забрані права (водійські) - це стосується і Автомайдану в тому числі".

Автор законопроекту підкреслив, що це "надзвичайно важливий закон і це другий крок до того, щоб ми в Україні рухалися в напрямку спокою і злагоди".

"Цього закону чекає величезна кількість людей", - підсумував Дерев'янко.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 травня 2019, 15:12

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.