На дострокові президентські вибори необхідно 2 млрд. грн.

На проведення дострокових президентських виборів в Україні необхідно близько 2 млрд. грн., але цю суму можна значно скоротити, внісши зміни до закону про президентські вибори.

Про це повідомив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський, передає "Интерфакс-Украина".

"Вчора я представив голові Верховної Ради розрахунки ЦВК щодо суми коштів, необхідних для підготовки виборів. Ці розрахунки були зроблені, виходячи з чинного закону про вибори президента України. На сьогоднішній день сума видатків державного бюджету України на проведення виборів президента за умови їх проведення у два тури складає 1 млрд. 965 млн. 500 тис. грн.", - повідомив Охендовський.

"Ця цифра є досить великою, і ЦВК продовжує працювати над тим, щоб мінімізувати суму витрат державного бюджету, необхідних для проведення виборів. Це можливо буде зробити у тому випадку, якщо буде внесено низку незначних технічних змін до закону про вибори президента", - додав він.

За словами голови ЦВК, скорочення кількості членів дільничної виборчої комісії від кожного кандидата з двох до одного дозволяє заощадити близько 300 млн грн. Відповідні пропозиції про внесення змін до закону про вибори президента України ЦВК також передала до Верховної Ради в понеділок.

При цьому глава ЦВК зміг відповісти, коли парламент може внести зміни до закону про держбюджет, виділивши кошти на проведення цих виборів.

"Відносно планів Верховної Ради мої коментарі будуть недоречними. Ми свої пропозиції підготували максимально оперативно, сподіваємося на розуміння з боку вищого законодавчого органу держави. Що стосується можливості початку виборчого процесу без фінансування, я можу сказати, що всі без винятку виборчі процеси, що передують нинішнім виборам, починалися без відповідного фінансування, а серйозні витрати ЦВК повинна буде нести, починаючи з моменту формування окружних виборчих комісій, оскільки необхідно буде оплачувати роботу членів цих комісій", - сказав він.

Охендовський підкреслив, що ЦВК "постарається зробити все, що можна, власними силами без необхідності залучення коштів держбюджету".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 серпня 2019, 1:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.