Верховна Рада звернулася за допомогою в Гаазький трибунал

Верховна Рада звертається до Гаазького трибуналу із закликом встановити та притягнути до відповідальності вищих посадових осіб України, в тому числі Януковича, за злочини проти людяності під час мирних акцій протесту громадян.

Як повідомляє "Интерфакс-Украина", за заяву в Міжнародний кримінальний суд про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, скоєння злочинів проти людяності вищих посадових осіб держави, які привели до особливо тяжких наслідків і масових вбивств українських громадян під час мирних акцій протесту в період з 21 листопада 2013р. по 22 лютого 2014р., проголосували у вівторок 324 народних депутата.

У заяві парламенту зазначається, що протягом трьох місяців в Україні правоохоронні органи, за наказом вищих посадових осіб держави, неправомірно застосовували заходи фізичного тиску, спеціальні засоби і зброю до учасників мирних акцій у Києві та інших містах України.

Всі ці дії, наголошується в документі, призвели до вбивства більше 100 громадян України та інших держав, поранили і покалічили більше 2 тис. чоловік, і більше 500 осіб перебувають сьогодні у важкому стані.

У заяві йдеться, що проти мирних громадян застосовувалися тортури, водомети при температурі повітря нижче 10 градусів за Цельсієм.

У документі також наголошується, що парламент, відповідно до Римського статуту, визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

У зв'язку з цим парламент просить Міжнародний кримінальний суд "визначити винних у скоєнні злочинів проти людяності, передбачених статтею 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду та притягнення до кримінальної відповідальності Януковича Віктора Федоровича - Президента України, та інших посадових осіб, що видавали і виконували явно злочинні накази, які можуть бути встановлені прокурором Міжнародного кримінального суду".

Народні депутати також просять Гаазький суд притягнути до кримінальної відповідальності екс-генпрокурора України Віктора Пшонку та екс-главу МВС Віталія Захарченка.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 жовтня 2020, 3:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.