Японія має намір реабілітувати мирний атом

Уряд Японії на чолі з прем'єр-міністром Сіндзо Абе готовий офіційно відновити ядерну програму на довгострокову перспективу і знову зробити АЕС основним постачальником електроенергії в країні.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на Associated Press.

Трохи більше року тому Абе в ході передвиборної кампанії давав обіцянки переосмислити відмову Японії від атомної енергії, на яку країна пішла після аварії на АЕС "Фукусіма" в 2011р. У 2012р. попередній уряд вирішив вивести з експлуатації всі 50 японських АЕС - спочатку для перевірки відповідності вимогам безпеки, а до 2040р. відмовитися від них в принципі. Ця програма була названа "дацу генпацу" - втеча від ядерної енергетики.

Однак у вівторок на засіданні кабінету міністрів був представлений новий "Основоположний план у галузі енергетики" (BASIС Energy Plan), в якому атомна енергетика названа важливим джерелом електричної енергії для задоволення основного навантаження. Затвердження плану урядом очікується в березні.

Водночас міністр промисловості Японії Тосиміцу Мотегі постарався знизити градус напруженості в суспільстві, заявивши, що цей план, як і раніше, передбачає "максимально можливе зниження залежності Японії від атомної енергетики". Найбільш доцільним і надійним для Японії буде розумне поєднання атомної енергетики, відновлювальних джерел і викопного палива, стверджує він.

У плані уряду не вказані кількісні показники передбачуваного використання атомної енергетики в подальшому. До аварії в березні 2011р. АЕС забезпечували близько 30% споживаної в Японії електроенергії.

Прем'єр-міністр Японії і його колеги підтримують зусилля японських генеруючих компаній по поверненню в експлуатацію більше десятка АЕС. Більшість японців після "Фукусіми" заперечують проти використання атомної енергії, проте, жителі тих регіонів, де розташовані АЕС, хочуть відновлення їх роботи, адже, це буде означати нові робочі місця і приплив держсубсидій.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 23 жовтня 2020, 11:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.