У Нацбанку ситуацію у фінансовому секторі назвали керованою

Ситуація у фінансовому секторі України контрольована і керована, вважає голова Національного банку України Степан Кубів.

Про це йдеться у заяві голови НБУ, текст якої розміщений на офіційному сайті Нацбанку.

За його словами, персонал Національного банку України має високий професійний рівень, життєво важливі системи, включаючи СЕП, НСМЕП, операції на відкритому ринку функціонують у звичайному режимі.

Як повідомили в прес-службі НБУ, забезпечується керованість і зворотній зв'язок з банківською системою, причому з усіма банками, незалежно від їх розміру.

"Проаналізовано структуру золотовалютних резервів Національного банку України, вона складається з високоліквідних активів. Вважаю ситуацію контрольованою і керованою", - йдеться в заяві.

Найважливішими для банківської системи завданнями глава НБУ назвав захист інтересів вкладників, відновлення переговорів з усіма зовнішніми кредиторами, насамперед, з МВФ, одразу після формування нового складу уряду України; розробку та затвердження масштабного і чіткого плану реформ в економіці, в тому числі фінансового сектора.

За словами Кубіва, банки будуть забезпечені необхідним обсягом ліквідності, включаючи готівкові кошти, але виключно на умовах прозорості та контролю за їх використанням.

"Є принципова налаштованість на суворе ставлення до порушників обов'язкових нормативів, а також тим, хто захоплюється валютними спекуляціями. Переконаний, що дії Національного банку України заспокоять ринки, людей і знизять девальваційні очікування", - заявив голова НБУ.

При цьому він назвав важливим відновлення переговорів із зовнішніми кредиторами та довіру інвесторів до Української держави. "За підтримки зовнішніх кредиторів буде створений потужний фінансовий буфер, який стабілізує ситуацію у фінансовій сфері та економіці України в цілому", - йдеться в заяві.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 17:51

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.