Росія використовує Януковича для легітимації подій у Криму

Віктора Януковича неможливо сприймати як активного політика, але його ім'я може бути використано новою владою Криму для додаткових аргументів своєї легітимації.

Так вважає перший віце-президент фонду "Центр політичних технологій" Олексій Макаркін, повідомляє "Интерфакс-Украина".

"Янукович зараз може грати тільки інструментальну роль. Можливо, наприклад, використання його імені для додаткової легітимації нової влади в Автономній республіці Крим, у яких великий конфлікт з новою центральною владою в Києві. І для того, щоб зміцнити свої позиції, кримська влада говорить, що визнає Президентом України Януковича", - заявив Макаркін.

Разом з тим, на думку експерта, така позиція нової влади Криму означає, що вони називають Януковича номінальним президентом, але не своїм лідером. "Показово, що Янукович так і не зважився прилетіти до Криму. Було б ефектніше, якби він дав прес-конференцію саме там. Але сам Янукович прекрасно розуміє, що навіть якщо і прилетить до Криму, то ті люди, які його там можуть зустріти і прийняти, будуть ставитися до нього негативно. Найгірший сценарій для політика", - сказав співрозмовник.

Крім того, Янукович може бути цікавий і Москві в діалозі з Заходом щодо ситуації в Україні. "За допомогою Януковича можна отримати додаткове обгрунтування позиції по Криму, тим більше там його називають легітимним президентом, якого неправомірно скинули. Але цей аргумент має чисто інструментальне значення. Якщо брати більш глобальний контекст, то Янукович вже ніякої ролі грати не може", - сказав Макаркін.

Що стосується аргументів та ініціатив, озвучених на прес-конференції в Ростові-на-Дону, то, на думку політолога, вони, незважаючи на всю свою яскравість і переконливість, не можуть бути серйозно сприйняті.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 травня 2019, 15:04

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.