Янукович дозволив Мінфіну продавати держбанки

Президент Віктор Янукович підтримав закон, який визначає як будуть продаватися пакети акцій рекапіталізованих державою банків.

Так, президент у четвер підписав відповідний закон №4524-VI - "Про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава", повідомляється на сайті глави держави.

Саме цим документом регулюється порядок продажу державою акцій рекапіталізованих банків.

Згідно з документом, інвесторами, які купують акції рекапіталізованих банків можуть бути банки або банківські групи (резиденти і нерезиденти), що відповідають вимогам НБУ щодо бездоганної ділової репутації та задовільного фінансового стану.

Механізм проведення конкурсу розроблятиме Кабмін в особі Міністерства фінансів.

До того ж, на відомство покладаються функції щодо проведення конкурсу і визначення переможця. Хоча, як відомо, сьогодні є спеціалізований орган з такими повноваженнями - Фонд держмайна.

Крім цього, законопроект передбачає залучення для проведення оцінки акцій банків та відбору стратегічних інвесторів спеціального радника з продажу. Також, на вимогу Світового банку, уряд буде шукати юридичного радника.

Послуги обох радників оплачуватимуться з державного бюджету. У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що вартість таких послуг може становити від 14,8 до 20,2 мільйона гривень.

Документом також передбачається, що продаж пакетів акцій банків здійснюватиметься в повному обсязі, без їх дроблення на частини.

Також зазначений закон, на відміну від чинного приватизаційного законодавства, допускає можливість продажу акцій за ціною нижче номіналу.

Як повідомлялося, Верховна рада прийняла цей закон 15 березня 2012 року. За документ у другому читанні віддали голоси 226 парламентарів - мінімальна необхідна кількість.

Як відомо, через кризу під контроль уряду перейшло три банки: Укргазбанк, банк "Київ" і "Родовід банк".

На капіталізацію та докапіталізацію фінустанов держава витратила 25,8 мільярда гривень, внаслідок чого частка держави у статутних капіталах "Родовід банку" становила 99,99%, банку "Київ" - 99,94 % та "Укргазбанку" - 92 %.

Необхідність цього закону, кажуть в Кабміні, пояснюється вимогою повернути до бюджету витрачені кошти на капіталізацію проблемних банків.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2021, 17:14

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.