Ісландського прем'єра не посадили за кризу

Ісландський суд визнав колишнього прем'єр-міністра країни Гейра Хорде невинним у фінансовій кризі, що призвело до краху банківської системи країни в 2008 році.

Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на Associated Press.

Хорде загрожували два роки тюремного ув'язнення в разі, якби його визнали винним.

Справу розглядав спеціальний суд Ландсдомур, створений ще в 1905 році для розгляду звинувачень на адресу урядових міністрів. Суд над Хорде став першим за всю історію установи.

Екс-прем'єра звинувачували в тому, що він ніяк не протидіяв виникненню фінансової "бульбашки" в банківському секторі, хоча в 2006 році урядовий комітет написав йому рекомендації щодо запобігання потенційної кризи.

Як відзначає AFP, суд визнав, що Хорде слід було б врахувати думку комітету, але цієї провини для покарання недостатньо. По інших пунктах він був виправданий повністю.

Водночас, ВВС зазначає, що суд в Ісландії визнав колишнього прем'єр-міністра винним у одному з чотирьох обвинувачень з приводу банкрутства ісландських банків чотири роки тому.

В ході фінансового буму 2000 років ісландські банки швидко розрослися в розмірах. Їх сумарний обсяг активів в 9 разів перевищив розміри економіки країни. Світова криза 2008 року призвела до того, що банки виявилися неплатоспроможними і були поглинені державою.

Сама Ісландія була змушена прийняти допомогу МВФ у розмірі 10 мільярдів доларів.

На свій захист Хорде сказав, що ні він, ні фінансові регулятори, ні самі банкіри не змогли усвідомити масштаб проблеми.

Він також підкреслив, що під час кризи великі банки розорялися і в інших країнах, але в Ісландії можливість запобігти краху була обмежена розмірами економіки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 3:07

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.