Квартири у Києві продовжують дешевшати

Столичний ринок нерухомості продовжує падати.

Експерти прогнозують, що така ситуація не зміниться до кінця літа, пише ТСН.

Так середня вартість квадратного метра житла, вперше виставленого на продаж, в березні виявилася на 11,7% нижче лютневої, становивши, за даними сайтів нерухомості, 1 862 доларів за метр квадратний.

При цьому число запропонованих квартир до продажу зросла на 5,8% - до 15 981, пише видання.

Так, вартість житла, виставленого на продаж в Києві, знизилася на 1,7% - до 2 072 доларів за метр квадратний.

Максимально подешевшали чотирикімнатні квартири - на 3,3% - до 2 513 доларів за метр квадратний. Двокімнатне і трикімнатне житло знизилося в ціні на 2% - до 2 083 доларів за метр квадратний і 2 054 доларів за квадратний метр.

А ось завжди затребувані "одинички" подешевшали найменше - на 0,4% - до 1 895 доларів за квадратний метр, відзначає видання.

Загалом за рік квартири на вторинному ринку подешевшали приблизно на 10%.

"Одна справа заявлені ціни, інша справа ціна, за якою продають квартиру. Зараз правила ринку диктує покупець, той, у кого є гроші. Він це знає, тому не поспішає з покупкою, багато дивиться, вибирає, торгується", - зауважує брокер Іван Єфименко.

Аналогічна ситуація і на ринку первинного житла, тут теж ціни повільно сповзають вниз, пише видання.

Так, середня вартість представлених до продажу 1-4-кімнатних квартир на вторинному ринку житлової нерухомості Києва в березні відзначена на рівні 2 072 доларів за квадратний метр. Порівняно з лютим середня ціна зменшилася на 1,7% - на 36 доларів за квадратний метр.

За рік ціна квадратного метра на первинному ринку нерухомості щодо березня 2011 року знизилися на 5-6%.

"Можна вимагати знижку до 25% від вартості житла. Особливо, якщо ви маєте в своєму розпорядженні всю суму", - розповів на умовах анонімності співробітник однієї будівельної компанії.

За його словами, якщо покупець планує десь кредитуватися, або розраховуєте взяти розстрочку у забудовника, він можете розраховувати на знижку приблизно 7-10%.

"Але вам доведеться "подружитися" з менеджером. Наприклад, квартира коштує 75 тисяч доларів, ви хочете її купити за 65-68, дайте менеджеру 2-3 тисячі доларів і він вам все організує", - сказав він.

Експерти прогнозують збереження тенденції зниження вартості житла мінімум до кінця літа через невпевненість громадян у стійкості гривні, а також внаслідок скрутного фінансового становища більшості потенційних покупців.

Також важливим чинником є те, що криза вимила з ринку спекулянтів - перекупників квартир. До 2008 року на їхні покупки припадало до 50% всіх здійснюваних операцій,а зараз люди купують житло особисто для себе за свої власні заощадження, відзначає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 12:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.