Реформа БТІ може збільшити кількість житлових афер - ЗМІ

Новий реєстратор нерухомості - "Укрдержреєстр", який працюватиме замість БТІ, навряд чи ліквідує корупційну і бюрократичну складові процесу отримання необхідних документів.

Таку думку висловили учасники ринку нерухомості, пише ТСН.

"В "Укрдержреєст" прийдуть ті ж чиновники, з якими мати справу так само важко і дорого, як і зі співробітниками БТІ" - вважає брокер і співвласник одного АН в Києві.

Для повноцінної роботи "Укрдержреєстру" чиновники повинні укомплектувати там штат, а це як мінімум близько трьох тисяч чоловік, поки набір таких співробітників не ведеться, відзначає видання.

Щоб підготуватися до повноцінної роботи, штат нового оператора повинен бути укомплектований як мінімум за півроку. За словами практиків, для підготовки фахівців, які б могли якісно надавати послуги, які перед ними ставить "Укрдержреєстр", необхідно близько двох років.

Ще одна велика проблема - передача даних і створення нового реєстру, пише видання. В "Укрдержреєстрі" планують створити новий реєстр з нуля. А є ще й старий реєстр: з 2004 року житло реєструється в Реєстрі прав власності, який знаходиться у відомстві Міністерства юстиції.

За даними КРУ, програмне забезпечення, яке є невід'ємною частиною реєстру, держава орендує у приватних компаній ТОВ "Арт-мастер" та ТОВ "3-Т". Деякі учасники ринку пов'язують дані компанії з консорціумом ЄДАПС, який, в свою чергу, у ЗМІ асоціюють з народним депутатом Василем Грицаком.

Автоматизована передача інформації з одного реєстру в інший офіційно не передбачена. Як вирішать це питання сторони, поки неясно, чиновники дане питання поки не коментують, наголошує видання.

Учасники ринку побоюються, що поки чиновники будуть вирішувати дану задачу, в сферу угод купівлі/продажу нерухомості можуть проникнути аферисти, адже їм буде досить легко скористатися плутаниною з реєстрами.

Нині перевірити історію об'єкта нерухомості (з'ясувати, кому він належить і належав), можна в Реєстрі прав власності та в БТІ. Але вже з початку 2013 року, якщо слідувати логіці дій чиновників, покупець залишиться один на один з новим абсолютно чистим реєстром.

Угоди будуть здійснюватися на підставі документа, що підтверджує право власності на житло. Перевірити, чи дійсно господар квартири справжній або він просто знайшов на вулиці потрібний документ, буде дуже непросто.

Раніше у Мін'юсті анонсували, що функції реєстрації прав на нерухоме майно можуть бути передані від БТІ до Державної реєстраційної служби - Укрдержреєстру - вже з другого кварталу 2012 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 серпня 2019, 6:12

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.