Янукович дозволив приватизацію шахт через аукціони

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств".

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Так, особливими умовами приватизації вугледобувних підприємств є продаж всіх акцій, що належать державі - без збереження у державній власності пакетів акцій - у статутних капіталах акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації або корпоратизації державних вугледобувних підприємств.

До об'єктів приватизації належать: вугледобувні підприємства як єдині майнові комплекси; шахти к єдині майнові комплекси; розрізи як єдині майнові комплекси; акції, що належать державі в статутних капіталах акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації або корпоратизації державних вугледобувних підприємств.

Закон визначає, що порядок проведення аукціону із продажу єдиних майнових комплексів, пакетів акцій акціонерних товариств затверджується Кабміном.

Переможцем аукціону визнається учасник, який у ході проведення аукціону запропонував найвищу ціну за об'єкт приватизації і підписав узгоджений суб'єктами приватизації договір купівлі-продажу єдиного майнового комплексу або пакета акцій акціонерного товариства.

У разі, якщо аукціон не відбувся через відсутність покупців, державний орган приватизації оголошує аукціон вдруге зі зниженням початкової ціни об'єкта приватизації на 30%.

У разі, якщо аукціон повторно не відбувся через відсутність покупців після зниження початкової ціни об'єкта приватизації на 30%, державний орган приватизації оголошує аукціон втретє із зниженням початкової ціни об'єкта приватизації на 50%.

Якщо ж аукціон не відбувся через відсутність покупців після зниження початкової ціни об'єкта приватизації та на 50%, то об'єкт приватизації передається для продажу на інвестиційному конкурсі.

Переможцем інвестиційного конкурсу з продажу єдиних майнових комплексів, пакетів акцій акціонерних товариств визнається учасник, який запропонував найбільшу величину наведеного вартісного обсягу інвестицій в об'єкт приватизації.

Як відомо, уряд затвердив перелік державних вуглевидобувних підприємств шахт, які можуть передаватися у концесію.

Як повідомлялося, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко запевнив, що при передачі шахт в концесію скорочень робочих місць не буде.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:21

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.