Японія залишається без атомної енергії

Японія збирається в суботу зупинити останній ядерний реактор.

Вперше з 1966 року країна залишиться без атомної енергії, пишуть "Ведомости".

Скільки триватиме пауза, невідомо: після аварії на АЕС "Фукусіма-1" довіра до атомної енергетики була підірвана, і жоден з реакторів, зупинених для проведення поточного ремонту, так і не був запущений.

Японська влада не впевнена, що влітку, під час пікового попиту, їм вдасться обійтися без перебоїв в енергопостачанні, адже АЕС давали країні близько 30% всієї електроенергії.

"Зараз у нас немає чіткої енергетичної політики, ми переживаємо поворотний момент", - говорить Тецуя Ендо, який займав високі посади в таких організаціях, як Міжнародне агентство з атомної енергії і японський Комітет з атомної енергії.

Ще недавно, трохи більше року тому, Японія робила ставку на розвиток атомної енергетики. До 2030 року вона планувала довести її частку в загальному виробництві електроенергії до 40% і заохочувала інвестиції в будівництво нових реакторів.

Комітет з атомної енергії приводив п'ять доказів того, що без АЕС Японії не обійтися. Найбільш вагомі з них: родовищ нафти і газу на островах украй мало - за їх рахунок країна забезпечує всього 4% потреб. Японія стала активно розвивати атомну енергетику в 1970 роки, разом з усім світом переживши "нафтовий шок".

Ситуація різко змінилася після катастрофи на "Фукусімі" в березні 2011 року, в результаті якої радіоактивний пил накрив великі території на північному сході країни і владі довелося евакуювати приблизно 150 тисяч чоловік.

Уряд сподівається розробити нову енергетичну політику до літа. Правляча партія оголосила, що має намір послабити залежність країни від атомної енергії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 грудня 2020, 9:11

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.