Порошенко заспокоює: загрози девальвації гривні немає

Міністр торгівлі та економічного розвитку Петро Порошенко не вбачає підстав для ризику девальвації курсу гривні відносно до долара.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Поки що ми можемо говорити, що в поточній ситуації стабільності гривні нічого не загрожує. І позиція щодо золотовалютних резервів, і позиція щодо можливих позик є такою, що дозволяє контролювати ситуацію", - сказав він.

Водночас,коментуючи ситуацію, що виникла напередодні на міжбанку, коли курс гривні до долара знизився до рівня 8,049-8,05 гривні, Порошенко сказав, що "немає жодних приводів для хвилювання".

"У нас немає ні одного фіксованого курсу, у нас є плаваючий курс, який визначається попитом і пропозицією, і коливання курсу - гривня до долара - менше 1%", - сказав він.

Міністр наголосив, що головним завданням Нацбанку є забезпечення стабільності купівельної спроможності валюти, а не фіксованого курсу.

"Золотовалютні резерви держави не повинні витрачатися для того, щоб терміново погашати такі коливання", - сказав він.

Глава МЕРТ додав, що в стратегічному плані розвиток і стимулювання експорту української продукції, своєчасне відшкодування ПДВ та забезпечення конкурентоспроможності товарів на зовнішніх ринках дає можливість казати про стабільність гривні в середньостроковій перспективі.

Як повідомлялося, у Нацбанку допускають плавну девальвацію гривні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 21:23

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.