Україна віддасть частину боргу ВТБ "живими" грошима

Міністерство фінансів погодило з керівництвом російського "Внєшторгбанка" (ВТБ) схему погашення кредиту у розмірі 2 мільярда доларів, термін погашення якого закінчується в червні.

Про це повідомило джерело у фінансових колах, передає агентство УНІАН.

Згідно з домовленістю, 500 мільйонів доларів суми кредиту буде погашено "живими" грошима. Для погашення 500 мільйонів доларів буде залучено новий кредит ВТБ. Ще 1 мільярд доларів буде рефінансовано шляхом випуску євробондів.

Джерело також повідомило, що умови виділення кредиту і розміщення євробондів на сьогодні ще обговорюються.

При цьому співрозмовник зазначив, що умови будуть ринковими.

Як відомо, прем'єр-міністр Микола Азаров напередодні повідомив про досягнення домовленості з ВТБ з питання погашення кредиту. Проте, він не став повідомляти деталі до здійснення операції.

Як повідомлялося, російський ВТБ в червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит на 2 мільярди доларів під 6,7% річних строком на 6 місяців.

Повернення коштів за цим кредитом припадає на червень-2012.

Україна вже тричі подовжувала цей піврічний кредит (в цілому ще на 1,5 року). При цьому, відзначимо, в листопаді 2011 року Азаров заявляв про досягнення домовленості щодо його переоформлення у довгостроковий кредит.

За даними Мінфіну, обсяг виплат за рахунком погашення держборгу в II кварталі 2012 року оцінюється в 29,41 мільярда гривень, зокрема в червні - 23,61 мільярда гривень.

При цьому, надходження за борговими операціями на другий квартал плануються в обсязі 33,55 мільярда гривень. Зокрема зовнішні - 17,65 мільярда гривень: найбільшу суму призначено залучити в травні - 20,5 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 12:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.