Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Азаров розповів, скільки коштує економія газу
Експерти США виправдали ціну "вишок Бойка"?
"Газпром" розпродує свої мерседеси
Азаров не бачить у "трубах" "Газпрому" особливої загрози для України
Черговий раунд переговорів між "Газпромом" і українським Міненерго про зниження ціни на газ і створення консорціуму на базі ГТС закінчився нічим.
Про це пише "Комерсант-Україна".
Так, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко і глава "Газпрому" Олексій Міллер у понеділок в Москві провели робочу зустріч, де обговорили питання співпраці Росії і України в газовій сфері.
За підсумками зустрічі нових пропозицій щодо розвитку співробітництва в газовій сфері українською стороною зроблено не було - зустріч пройшла безрезультатно, повідомили в російській компанії.
Востаннє Міллер і Бойко зустрічалися 14 травня, напередодні неформального саміту країн СНД.
Проте досягти домовленостей за підсумками саміту президентам не вдалося, і переговори продовжилися між "Газпромом" і Міненерго.
Вчорашні переговори показали, що сторони в принципі не можуть домовитися, розповіло джерело в "Газпромі".
"Ми півтора року товчемо воду в ступі, і ніяких зрушень немає, точка неповернення пройдена, і ми підемо своїм шляхом - будемо будувати газопровід South Stream, розширювати Nord Stream, скоротивши прокачування газу через Україну до мінімуму", - каже співрозмовник.
Це підтверджує і джерело в українському Міненерго, який заявляє, що Київ у свою чергу планує до мінімуму скоротити споживання російського газу.
"Ми найбільший ринок збуту російського газу у світі, та ще й купуємо його за найвищою ціною. Подивимося, як "Газпром" заговорить, коли ми відмовимося від покупки цих обсягів", - каже співрозмовник.
Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич вважає, що відмовитися від закупівель російського газу найближчим часом неможливо.
"Ми можемо наростити поставки німецького газу зі Словаччини, а також газу з Чорноморського шельфу. Так, можна вже через два роки отримати до 4 мільярдів кубометрів палива, ще 3 мільярди"кубів" газу через три роки можна отримати по імпорту через СПГ-термінал", - відзначає Марунич.
Ще 7-8 мільярдів кубометрів газу через 5-7 років, за словами пана Марунича, дасть початок видобутку сланцевого газу.
"Але в будь-якому випадку ми зможемо скоротити закупівлі газу не більше ніж на 16 мільярдів кубометрів на рік, і то через сім років, зараз ми закуповуємо в Росії 33 мільярди кубометрів газу на рік", - каже експерт.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.