Переговори з "Газпромом" завершилися черговим фіаско

Черговий раунд переговорів між "Газпромом" і українським Міненерго про зниження ціни на газ і створення консорціуму на базі ГТС закінчився нічим.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Так, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко і глава "Газпрому" Олексій Міллер у понеділок в Москві провели робочу зустріч, де обговорили питання співпраці Росії і України в газовій сфері.

За підсумками зустрічі нових пропозицій щодо розвитку співробітництва в газовій сфері українською стороною зроблено не було - зустріч пройшла безрезультатно, повідомили в російській компанії.

Востаннє Міллер і Бойко зустрічалися 14 травня, напередодні неформального саміту країн СНД.

Проте досягти домовленостей за підсумками саміту президентам не вдалося, і переговори продовжилися між "Газпромом" і Міненерго.

Вчорашні переговори показали, що сторони в принципі не можуть домовитися, розповіло джерело в "Газпромі".

"Ми півтора року товчемо воду в ступі, і ніяких зрушень немає, точка неповернення пройдена, і ми підемо своїм шляхом - будемо будувати газопровід South Stream, розширювати Nord Stream, скоротивши прокачування газу через Україну до мінімуму", - каже співрозмовник.

Це підтверджує і джерело в українському Міненерго, який заявляє, що Київ у свою чергу планує до мінімуму скоротити споживання російського газу.

"Ми найбільший ринок збуту російського газу у світі, та ще й купуємо його за найвищою ціною. Подивимося, як "Газпром" заговорить, коли ми відмовимося від покупки цих обсягів", - каже співрозмовник.

Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич вважає, що відмовитися від закупівель російського газу найближчим часом неможливо.

"Ми можемо наростити поставки німецького газу зі Словаччини, а також газу з Чорноморського шельфу. Так, можна вже через два роки отримати до 4 мільярдів кубометрів палива, ще 3 мільярди"кубів" газу через три роки можна отримати по імпорту через СПГ-термінал", - відзначає Марунич.

Ще 7-8 мільярдів кубометрів газу через 5-7 років, за словами пана Марунича, дасть початок видобутку сланцевого газу.

"Але в будь-якому випадку ми зможемо скоротити закупівлі газу не більше ніж на 16 мільярдів кубометрів на рік, і то через сім років, зараз ми закуповуємо в Росії 33 мільярди кубометрів газу на рік", - каже експерт.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 січня 2021, 22:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.