В Україні з'явиться фінансова поліція?

В Україні вже у 2013 році може бути створена фінансова поліція за прикладом низки європейських країн, де ця структура підпорядкована міністерству фінансів.

Про це йдеться у законопроекті "Про фінансову поліцію в Україні", розробленому віце-прем'єром-міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком спільно з громадською організацією "Реформаторський клуб", пише "Комерсант-Україна".

"Я отримав добро на підготовку такого законопроекту, я його підготував і наступного тижня ми намагатимемось почати його обговорення", - пообіцяв майже два тижні тому Тігіпко.

За інформацією видання, з концепцією реформування кримінальної юстиції вже ознайомився перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський і представники адміністрації президента.

Документ повинен бути внесений в Раду і прийнятий хоча б у першому читанні до парламентських канікул, тому що передбачає, крім створення нової структури, ще низку поправок до законодавства, а також до законів, що регулюють діяльність прокуратури та слідчих органів, зазначає співрозмовник видання в уряді.

Так, зміни повинні набути чинності паралельно з новим Кримінально-процесуальним кодексом.

Створити фінансову поліцію запропоновано у структурі Мінфіну, в підпорядкуванні якого знаходиться п'ять відомств, які мають право проводити контрольно-інспекційну діяльність і дізнання в сфері економічних злочинів, - Державні податкова, митна, пробірна служби, Держслужба фінансового моніторингу та Держфінінспекція.

Фінансова поліція об'єднає в собі функції податкової міліції, фінансової розвідки та оперативно-розшукової діяльності в сфері протидії економічним злочинам.

Так, Державна податкова служба позбудеться повноважень оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства, не зможе займатися пошуком платників, які ухиляються від оподаткування, а також виявленням та розслідуванням фактів відмивання та легалізації грошей, отриманих злочинним шляхом.

Крім цього, законопроект передбачає обмеження компетенції СБУ, у функції якої зараз входить захист національних економічних інтересів і розшук осіб, які вчинили злочини в економічній сфері.

Найбільше, на думку авторів законопроекту, "постраждає" Генпрокуратура - силове відомство буде позбавлено функції загального нагляду, яка передбачає контроль за виконанням законів усіма - від міністерств до громадян.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 вересня 2020, 17:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.